نتایج قرعه‌ کشی سامانه یکپارچه خودرو چهارشنبه 11 خرداد 1401 اعلام شد + اسامی برندگان

واضح نیوز اقتصادی / تاریخ قرعه‌کشی سامانه یکپارچه خودرو کی هست ؟ زمان دقیق اعلام نتایج قرعه‌کشی سامانه یکپارچه خودرو چهارشنبه 11 خرداد 1401 + اسامی برندگان قرعه کشی سامانه یکپارچه خودرو روز
نتایج قرعه‌ کشی سامانه یکپارچه خودرو چهارشنبه 11 خرداد 1401 اعلام شد + اسامی برندگان

واضح نیوز اقتصادی / تاریخ قرعه‌کشی سامانه یکپارچه خودرو کی هست ؟ زمان دقیق اعلام نتایج قرعه‌کشی سامانه یکپارچه خودرو چهارشنبه 11 خرداد 1401 + اسامی برندگان قرعه کشی سامانه یکپارچه خودرو روز چهارشنبه 11 خرداد 1401 با اعلام مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت قرعه‌کشی سامانه یکپارچه خودرو روز چهارشنبه (11 خرداد) برگزار خواهد شد.


بالاخره نتایج اولین فروش یکپارچه خودرو مشخص شد

در حالی که قرعه‌کشی اولین دوره از مرحله فروش و تخصیص خودرو دوشنبه هفته جاری انجام و قرار بود، نتایج ۱۰ صبح روز گذشته( ۱۰ خرداد) منتشر شود، با تاخیرهای پیش آمده که قریب به ۳۰ ساعت شد، بالاخره نتایج مشخص و بر روی سایت رسمی سامانه پکپارچه تخصیص خودرو بارگذاری شد.

در حالیکه از ۹ صبح روز گذشته (سه‌شنبه) ثبت‌نام کنندگان در اولین مرحله از فروش خودرو در قالب سامانه یکپارچه تخصیص منتظر اعلام نتایج بودند، بالاخره لحظاتی پیش، نتایج اعلام و اسامی برندگان بر روی سایت این سامانه به نشانی sale.iranecar.com بارگزاری شد.

ثبت‌کنندگان می‌توانند با وارد کردن کدرهگیری یا کدملی خود در کادر مشخص شده، از نتایج قرعه‌کشی مطلع شوند.

آنطور که اطلاع‌رسانی شده است، برندگان این طرح پس از آماده‌سازی برنامه‌های فروش توسط شرکت‌های خودروسازی، می‌توانند به مدت سه روز کاری نسبت به پرداخت وجه خودرو مطابق قیمت‌های اعلامی اقدام کنند.

زمان و نحوه پرداخت وجه خودرو از طریق سایت خودروساز اطلاع‌رسانی خواهد شد؛ بر این اساس ثبت‌کنندگان پس از آنکه از برنده شدن خود اطلاع پیدا کردند، بایستی دیگر موضوع را از جانب سایت‌های خودروساز پیگیری کنند. خودروسازان نحوه و زمان اخذ وجه خودرو را اعلام خواهند کرد و منتخبان می‌توانند اقدامات لازم اعم از واریز وجه و... انجام دهند.

طبق اعلام، مدیرکل صنایع خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت-: در این دوره چهار میلیون و ۱۵۷ هزار و ۳۵۲ نفر متقاضی خرید خودرو ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد سه میلیون و ۸۷۸ هزار و ۳۰۱ در طرح عادی و ۲۹۷ هزار و ۵۱ نفر نیز در طرح حمایت از خانواده و جوانی ثبت‌ تقاضا داشته‌اند. مجموع ظرفیت در نظر گرفته‌شده در خودروهای عرضه‌شده توسط خودروسازان در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو برای این دوره ۱۷۶ هزار و ۹۱۱ دستگاه بود که در قالب ۱۱۵ طرح فروش متنوع شامل فروش‌فوری، فروش فوق‌العاده، طرح جوانی جمعیت، فروش‌های کمتر از یک سال و مشارکت در تولید ارائه شد.

شایان ذکر است، پس از یک هفته از اتمام مهلت ثبت‌نام در طرح یکپارچه تخصیص خودرو، دوشنبه هفته جاری (۹ خرداد ماه) قرعه‌کشی طرح‌ها برگزار شد. طبق قول وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار بود اسامی منتخبان ساعت ۹ صبح روز گذشته (سه‌شنبه) بر روی سایت سامانه منتشر شود؛ اما نهادهای نظارتی همچون وزارت صمت برای احراز هویت مشتریان به‌ویژه در طرح جوانی جمعیت، به زمان بیشتری نیاز داشتند و روز گذشته، ضمن عذرخواهی اعلام کردند که اعلام اسمی منتخبان با تاخیر خواهد بود.

یادآوری می‌شود، سه‌شنبه هفته گذشته (۲۷ اردیبهشت ماه) اولین فروش خودرو در قالب سامانه یکپارچه تخصیص خودرو با عرضه محصولات شش خودروساز دولتی و خصوصی به مدت یک هفته (تا ۹ صبح سه‌شنبه ۳ خردادماه) اجرایی کرد. پس از پایان مهلت ثبت‌نام و مشارکت در اولین طرح فروش یکپارچه خودرو در قالب سامانه فروش، قرعه‌کشی این مرحله از فروش خودروها دوشنبه (۹ خردادماه) انجام شد.

سپس اعلام شد: "نتایج تخصیص خودرو از طریق سامانه تخصیص یکپارچه خودرو، ساعت ۹ صبح ۱۰ خردادماه، اعلام خواهد شد. "؛ اما این اتفاق نیفتاد و در حالیکه همه ثبت‌کنندگان منتظر اعلام نتایج بودند، یک مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت در این رابطه اعلام کرد: "نظر به لزوم صیانت از حق مصرف‌کنندگان و افزایش دقت در موضوع صحه‌گذاری ثبت‌نام‌کنندگان که توسط سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان انجام می‌شود، زمان برخی استعلام‌ها طولانی شد. تلاش ما این است که ظرف ۲۴ ساعت آینده نتایج اعلام شود و اسامی منتخبان بر روی سایت سامانه یکپارچه تخصیص خودرو قرار خواهد گرفت. ساعت دقیقی را برای فردا اعلام نمی‌کنیم؛ چرا که استعلام‌ها به شدت در حال پیگیری است. "

هدف از راه‌اندازی سامانه یکپارچه تخصیص خودرو چیست؟

عبدالله توکلی لاهیجانی در گفتگو با ایرنا گفت: نخستین سامانه یکپارچه تخصیص خودرو با هدف شفاف‌سازی فرآیند تخصیص خودرو به متقاضیان، تحت نظارت سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان کار خود را از ساعت ۹ صبح سه‌شنبه (۲۷ اردیبهشت) آغاز کرد.

متقاضیان خودرو در مدت یک هفته تا ساعت ۹ صبح روز سه‌شنبه (سوم خرداد) اطلاعات ثبت‌نامی خود را در این سامانه تکمیل کردند.

وی بیان کرد: با توجه به افزایش ۱۵۵ درصدی تولید خودروی کامل در خودروسازان بزرگ کشور در اردیبهشت‌ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۳۸ مدل خودروی مختلف از پنج خودروساز کشور در این دوره ارائه شد و بیش از چهار میلیون نفر در این سامانه ثبت‌نام کردند.

قرعه کشی سامانه یکپارچه خودرو کی انجام میشود ?

توکلی لاهیجانی خاطرنشان کرد: پس از صحه‌گذاری اطلاعات مندرج، قرعه‌کشی این مرحله در روز دوشنبه (نهم خرداد) انجام خواهد شد.

مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت ادامه داد: با توجه به پایدار شدن روند تولید خودروی کامل در خودروسازان داخلی و همچنین کاهش ۶۰ درصدی آمار خودروهای ناقص در پارکینگ‌ها نسبت به مدت مشابه سال قبل و از سوی دیگر ایجاد شفافیت در عرضه خودرو به بازار، روند تخصیص خودرو در سامانه تداوم پیدا خواهد کرد.

این مقام مسئول وزارت صمت یادآور شد: اجرای عملیات فروش توسط خودروسازان انجام می‌شود و سازمان حمایت نظارت بر حسن انجام تعهدات خودروساز در خودروهای تخصیص‌یافته را بر عهده خواهد داشت.

منبع : تجارت نیوز