• پنجشنبه 06 مهر 1402 - 8:25
  • 902
  • 1 دیدگاه

زمان دقیق واریز حق پرستاری مددجویان بهزیستی شهریور 1402 / ۵ مهر واریز شد

حق پرستاری بهزیستی شهریور 1402 ماه کی واریز میشود؟  /  تاخیر در واریز حق پرستاری معلولان بهزیستی برای برج شهریور خبر داده شده است.   سازمان بهزیستی کشور برای پرستاران معلولان ضا
زمان دقیق واریز حق پرستاری مددجویان بهزیستی شهریور 1402 / ۵ مهر واریز شد

حق پرستاری بهزیستی شهریور 1402 ماه کی واریز میشود؟  /  تاخیر در واریز حق پرستاری معلولان بهزیستی برای برج شهریور خبر داده شده است.  

سازمان بهزیستی کشور برای پرستاران معلولان ضایعه نخاعی حقوق در نظر گرفته است تا در حین مراقبت از بیماران معلول امرار معاش کنند. اما شهروند خبرنگار ما با ارسال پیام از تاخیر در پرداخت حق پرستاری شهریور ماه گلایه کرد و از مسئولان درخواست رسیدگی دارد.

علت واریز نشدن مستمری بهزیستی شهریور ۱۴۰۲ چه بود؟

در حالی که قرار بود مستمری شهریور مددجویان سازمان بهزیستی با افزایش ۲۰ درصدی واریز شود، اما تاکنون این امر محقق نشده است و این افراد را بلاتکلیف گذاشته است.

همزمان با تصویب افزایش ۲۰ درصدی مستمری مددجوبان بهزیستی، افراد دارای معلولیت منتظر بودند تا مستمری شهریور را دریافت کنند. اما تا کنون (یکم مهر) و با پیگیری‌ها، نه تنها افزایش مذکور لحاظ نشده است بلکه مستمری عادی معلولان شدید و خیلی شدید سازمان بهزیستی کشور واریز نشده است.

حق پرستاری معلولان ضایعه نخاعی سازمان بهزیستی واریز شد (۵ مهر ۱۴۰۲)

به گزارش واضح نیوز، مرحله جدید واریز حق پرستاری معلولان ضایعه نخاعی سازمان بهزیستی کشور آغاز شده است و به تدریج به حساب مددجویان پرداخت می‌شود.

این حق پرستاری به مبلغ ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان می‌باشد که به شکل ماهانه برای افراد ضایعه نخاعی غیر آسایشگاهی واریز می‌گردد.

قرار است حق پرستاری معلولان شدید و خیلی شدید بسترگرا نیز حداکثر تا پایان هفته واریز شود. همچنین زمان پرداخت کمک هزینه معیشتی (قانون ماده ۲۷) و کمک هزینه بهداشتی نیز متعاقبا اعلام خواهد شد.

گفتنی است، مطابق ماده ۷ قانون حمایت از حقوق معلولان، سازمان بهزیستی مکلف است با هدف حمایت از نگهداری و مراقبت افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید نیازمند و افراد دارای معلولیت چندگانه نیازمند در خانواده، نسبت به پرداخت حق پرستاری یا مددکاری به سرپرست، همسر یا قیم این افراد اقدام نماید