• دوشنبه 24 مهر 1402 - 22:32
  • 3702
  • 0 دیدگاه

زمان دقیق واریز حق پرستاری مددجویان بهزیستی مهرماه 1402

حق پرستاری بهزیستی مهرماه 1402 برای مددجویان بهزیستی واریز میشود؟ / واریز حق پرستاری معلولان بهزیستی برای برج مهرماه فعلا مشخص نیست.  لازم به ذکر است هزینه تأمین وسایل بهداشتی شهریور ماه 1402
زمان دقیق واریز حق پرستاری مددجویان بهزیستی مهرماه 1402

حق پرستاری بهزیستی مهرماه 1402 برای مددجویان بهزیستی واریز میشود؟ / واریز حق پرستاری معلولان بهزیستی برای برج مهرماه فعلا مشخص نیست. 

لازم به ذکر است هزینه تأمین وسایل بهداشتی شهریور ماه 1402 معلولان شدید و خیلی شدید تحت پوشش سـازمان بهزیسـتی به حساب کارت بانک رفاه این مددحویان در تاریخ ۱۶ مهر واریز شده بود. 

آخرین اخبار بهزیستی 

 معافیت افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی از پرداخت هزینه‌های ساختمانی

 نمایندگان مجلس در ادامه بررسی جزییات لایحه برنامه هفتم، بند الحاقی 4 ماده ۳۹ را تصویب کردند.

 طبق این مصوبه، افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی کشور و خیرین مسکن ساز برای هر کدام از افراد تحت پوشش نهادها و سازمانی حمایتی از پرداخت هزینه صدور پروانه ساختمانی، عوارض شهرداری و دهیاری و هزینه انشعاب آب، فاضلاب، برق و گاز برای واحد مسکونی اختصاص یافته به آنان براساس الگوی مصرف فقط برای یک بار معاف می باشند.

قبوض آب، برق و گاز مشترکان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی صفر شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه نوبت عصر (یکشنبه ۱۶ مهر ماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان رسیدگی به گزارش کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه، بند الحاقی ۳ ماده ۳۹ لایحه برنامه هفتم توسعه را تصویب کردند.

طبق این مصوبه، وزارتخانه‌های نفت و نیرو مکلفند تعرفه آب، برق و گاز مشترکان خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور را به گونه‌ای اصلاح نمایند که با رعایت مناطق جغرافیایی تا سقف الگوی مصرف به تناسب بُعد خانوار (صرفاً برای آب)  برابر با صفر منظور گردد.

ناراحتی مددجویان بهزیستی از واریز نکردن ماالتفاوت پنج ماه اول سال 

 مابه التفاوت پنج ماه اول 1402 مددجویان تحت پوشش سازمان_بهزیستی به ارقام زیر  

 1نفره: 550/000 تومان

 2نفره: 780/000 تومان

 3نفره:10/900/000 تومان

 4نفره: 14/000/000 تومان

 5نفره: 17/150/000 تومان

 به گزارش کانال خبرگزاری معلولین : مابه التفاوت مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی و مددجویان کمیته امداد که قرار بود این هفته واریز نشده چشم به راه این مبالغ هستند..

پشت نوبتی‌های بهزیستی صفر شد

 رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه تا پیش از دولت سیزدهم ۴۰۰ هزار نفر در دهک‌های پایین در انتظار دریافت مستمری از بهزیستی بودند، گفت:

 با تامین منابع این افراد به چرخه حمایتی بهزیستی اضافه شدند و پشت‌نوبتی‌های این سازمان به صفر رسیده است.

پرونده ششمین تجمع سراسری معلولان بسته شد، مبارزه ادامه دارد! 

ششمین دوره تجمعات سراسری معلولان یکشنبه شانزدهم مهرماه برگزار شد

در این دوره، شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، اردبیل، کرمانشاه، کرمان، ساری، اراک، ایذه، چابهار، کرج، شهرکرد، قم، دیواندره، اهواز، بروجرد و سنندج  مشارکت نمودند که بدین‌وسیله از تمامی افرادی که سهمی در این تجمعات داشتند تقدیر و تشکر می‌کنیم.

نکته جالب این دوره، حضور پررنگ ناشنوایان بود؛ موجی از آگاه‌سازی به راه افتاد و ناشنوایان بسیاری در سراسر کشور از «ماده ۲۷ و حق برخورداری از کمک‌هزینه معیشتی به میزان حداقل دستمزد سالانه» مطلع شدند و در تجمعات حضور یافتند.

با توجه به تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌های کمپین، اجرای ماده ۲۷ در سال آینده به شدت دست‌یافتنی به نظر می‌رسد و پیش‌بینی می‌شود در صورت برگزاری چند تجمع پُرتعداد و پی‌درپی در تهران و مشخصا مقابل سازمان برنامه و بودجه، در بازه زمانی باقی‌مانده تا ابتدای آذر که فصل حیاتی و سرنوشت‌ساز تدوین بودجه است، می‌تواند اجرای این ماده قانونی را در سال آینده تضمین کند.

ای برادر و خواهر دارای معلولیت و ای والدین دارای فرزند معلول!

همراهی و مشارکت همه معلولان و اعضاء خانواده‌هایشان ضروری است؛ بیایید برای حقوق از دست رفته خود بجنگیم. آینده در دستان ماست، کافی است حق‌مان را باور و برای احقاق آن تلاش کنیم!

سازمان بهزیستی اعلام کردپرداخت ۴۰ درصد افزایش مستمری مددجویان تا پایان سال ۱۴۰۲ انجام می شود

​سازمان بهزیستی اعلام کرد: از شهریور امسال واریز مابه التفاوت مستمری مددجویان شروع شده و تا پایان سال ۱۴۰۲ با همین ۴۰ درصد ادامه دارد.

مابه التفاوت مستمری مدد جویان بهزیستی حدود ۵ ماه به تاخیر افتاده است و از سوی دیگر کمک معیشتی جهت درمان افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید فاقد شغل به مدت یکسال واریز نشده است.