• شنبه 21 خرداد 1401 - 6:15
  • 17132
  • 1 دیدگاه

زمان واریز مستمری کمیته امداد امام خمینی خرداد ۱۴۰۱ اعلام شد + تاریخ

مستمری کمیته امداد خرداد ۱۴۰۱ کی واریز میشود + زمان واریز حقوق کمیته امداد امام خمینی در خردادماه ۱۴۰۱ و اژلاع از تاریخ واریز آن را در گزارش واضح نیوز بخوانید.  واریز مستمری کمیته امداد خردا
زمان واریز مستمری کمیته امداد امام خمینی خرداد ۱۴۰۱ اعلام شد + تاریخ

مستمری کمیته امداد خرداد ۱۴۰۱ کی واریز میشود + زمان واریز حقوق کمیته امداد امام خمینی در خردادماه ۱۴۰۱ و اژلاع از تاریخ واریز آن را در گزارش واضح نیوز بخوانید. 

واریز مستمری کمیته امداد خرداد 1401 

با توجه به پیگیری های انجام شده توسط واضح نیوز ، مستمری کمیته امداد بین تاریخ ۲۸ تا ۳۱ خرداد به حساب مستمری بگیران این اداره واریز خواهد شد. 

لازم به ذکر است مستمری ماه گذشته نیر در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ مددجویان کمیته امداد در همان موعد پایانی ماه به صورت کامل واریز شده بود.

مطابق اعلام قبلی میزان افزایش مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد برابر است. مبالغ مربوط به صورت همزمان و متحد به حساب مددجویان واریز می‌شود. 

جدول مستمری ماهانه مددجویان کمیته امداد امام خمینی

آخرین اخبار از کمیته امداد و مستمری ها و مددجویان آن

مددجویان کمیته امداد خمینی و اخبار کمیته امداد امام خمینی

مبلغ جدید مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد + جدول

افزایش مستمری مددجویان سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی برای سال ۱۴۰۱ چقدر است؟ این مستمری در شرایط اقتصادی موجود چقدر ارزش دارد؟

در روزهای گذشته چند خبر مهم در ارتباط با مددجویان سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی منتشر شد؛ خبر مهم اول افزایش ۲۰ درصدی مستمری مددجویان بهزیستی بود. خبر مهم دیگر افزایش ۲۰ درصدی مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد بود. اما مهمترین اخباری که در ارتباط با مددجویان این نهاد حمایتی منتشر شد به جاماندگان سهام عدالت و پرداخت یارانه رمضان مربوط می‌شد.

انتشار این اخبار چند سوال مهم را مطرح می‌کند: از جمعیت ۸۲ میلیون نفری ایران چند نفر تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند؟ مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی چقدر است؟ آیا این افراد به سایر یارانه‌های نقدی هم دسترسی دارند؟

افزایش مستمری ها در کمیته امداد امام خمینی

به فاصله پنج روز از اعلام خبر افزایش مستمری های مددجویان بهزیستی، سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی هم از افزایش ۲۰ درصدی مستمری های مددجویان تحت پوشش این سازمان خبر داد.

به گفته بختیاری این افزایش از امشب که موعد پرداخت مستمری های فروردین ماه مددجویان است. لحاظ خواهد شد.

مطابق این صحبتها برای سال ۱۴۰۱ نیز مبلغ مستمری های کمیته امداد معادل سازمان بهزیستی خواهد بود. مددجویان کمیته امداد ماهانه از ۴۲۰ هزار تومان تا یک میلیون و سیصد و بیست هزار تومان مستمری می‌گیرند.

جمعیت مددجویان کمیته امداد

سعید زارع زاده رئیس مرکز برنامه ریزی و پژوهش کمیته امداد امام خمینی آبان ماه سال گذشته در مورد جمعیت مددجویان تحت پوشش این نهاد به ایسنا گفت: ۲ میلیون و ۴۲۷ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند. یک میلیون و ۷۰۰ هزار سالمند، ۵۱ هزار دانشجو، ۸۱ هزار بیمار خاص و صعب العلاج، ۴۰۲ هزار نفر فرزندان ایتام و محسنین، یک میلیون و ۱۱۹ هزار زن سرپرست خانوار، ۶۰ هزار کودک زیر پنج سال و ۵۸ هزار مادر باردار هستند. همه این افراد از این نهاد خدمات دریافت می‌کنند

مطابق این صحبتها در نیمه نخست سال ۱۴۰۰ تعداد ۱۰۰ هزار خانوار از پوشش حمایتی کمیته امداد خارج و در مقابل ۲۰۰ هزار خانوار دیگر تحت پوشش این نهاد حمایتی قرار گرفتند.

مستمری های جدید چقدر ارزش دارد؟

یک حساب سرانگشتی نشان می دهد که بالغ بر چهارده میلیون نفر از جمعیت ۸۲ میلیون نفری ایران تحت پوشش حمایت های کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی هستند.

فرض کنیم این جمعیت قرار است در طول سال ۱۴۰۱ از ۴۲۰ تا یک میلیون و سیصد و بیست هزار تومان مستمری دریافت کند.

این درحالی است که حداقل دستمزد کنونی رقمی معادل ۵٫۷ میلیون تومان در ماه است. از طرف دیگر هرچند گزارش دقیقی از خط فقر وجود ندارد اما طبق محاسبات شورای عالی کار تا پایان سال گذشته حدقل هزینه یک خانوار معمولی و متوسط نزدیک به ۱۰ میلیون تومان بوده است.

با این محاسبات واضح است که افزایش ۲۰ درصدی مستمری های مددجویان کمیته امداد و بهزیستی هیچ سنخیتی با هزینه های زندگی ندارد.

به باور کارشناسان اما همین مستمری های ناچیز نقش پرنگی در زندگی دهک های درآمدی نابرخوردار دارند.

از این منظر دوراز انتظار نیست که به دلیل مشکلات معیشتی و شرایط دشوار اقتصادی عموم مددجویان تحت پوشش این دو نهاد حمایتی دریافت کننده تمام یارانه های نقدی باشند که دولت آنها را پرداخت می‌کند.

محض یادآوری در حال حاضر یارانه نقدی هدفمندی یارانه ها، یارانه معیشتی به صورت ماهانه و مستمر از طرف دولت به بخش هایی از جامعه پرداخت می شود. علاوه براین تاکنون سه نوبت یارانه نقدی مناسبتی به افراد مورد تایید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت شده است.

گردآورنده خبر : پایگاه خبری و اطلاع رسانی واضح نیوز 

نخ و نقشه تابلوفرش