• جمعه 20 خرداد 1401 - 18:54
  • 217
  • 0 دیدگاه

تاریخ و زمان پخش برنامه «زندگی در میان واژگان» از تلویزیون شبکه مستند

زمان پخش مستند «زندگی در میان واژگان» از تلویزیون فیلم «زندگی در میان واژگان» در پاسداشت دکتر محمد معین یکشنبه بیست و دوم خردادماه از شبکه مستند سیما پخش می شود. ساعت پخش م
تاریخ و زمان پخش برنامه «زندگی در میان واژگان» از تلویزیون شبکه مستند

زمان پخش مستند «زندگی در میان واژگان» از تلویزیون

فیلم «زندگی در میان واژگان» در پاسداشت دکتر محمد معین یکشنبه بیست و دوم خردادماه از شبکه مستند سیما پخش می شود.

ساعت پخش مستند زندگی در میان واژگان از شبکه مستند

مستند «زندگی در میان واژگان» در پاسداشت دکتر محمد معین استاد برجسته زبان و ادبیات فارسی و مولف فرهنگ فارسی «معین» یکشنبه بیست و دوم خردادماه ۱۴۰۱ ساعت۲۱:۰۰و تکرار آن در روزهای دوشنبه بیست و سوم خرداد ساعت۱۰:۰۰، پنجشنبه بیست و ششم خرداد ساعت ۱۹:۳۰ و جمعه بیست و هفتم خرداد ساعت ۱۲:۰۰از قاب شبکه مستند سیما پخش می شود.

این مستند پنجمین فیلم از مجموعه ده قسمتی مستندهای«چونان سرو» است که به سفارش شبکه مستند سیما و با تهیه کنندگی مصطفی رزاق کریمی از این شبکه تلویزیونی نمایش داده می شود.

دراین مستند پرتره استادان برجسته ای چون مهدی محقق چهره ماندگار زبان و ادب فارسی، حسن انوری استاد زبان و ادبیات فارسی، عبدالله انوار استاد ریاضیات، فلسفه و منطق، امیربانو کریمی چهره ماندگار ادبیات فارسی، توفیق سبحانی استاد ادبیات فارسی و عضو شورای علمی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و محمد علی سجادی استاد زبان و ادبیات فارسی درباب جایگاه و اهمیت «محمد معین» در سپهر علمی، فرهنگی و ادبی ایران سخن گفته اند.

حنیف شهپرراد، کارگردان این مستند تلویزیونی درباره روند ساخت این فیلم گفت: در مجموعه «چونان سرو» آقای مصطفی رزاق کریمی سه فیلم را به من برای کارگردانی پیشنهاد دادند و فرصت پژوهشی خوبی برای بنده فراهم کردند. سه فیلمی که در کنار هم دوران یکصد ساله تاریخ ایران را شامل و هرکدام مکمل دیگری شد. یعنی فیلم های علامه محمد قزوینی، دکتر محمد معین و دکتر سید جعفر شهیدی.