تبلیغات بنری
      خبرخواندنی ها ۰ انجمن روانشناسان ایالات متحده زنان بیش از مردان قربانی اضطراب و افسردگی ناشی از شیوع کرونا می‌شوند پنجشنبه ۲۱ حمل ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۸ زنان بیش از مردان قربانی اضطراب و افسردگی ناشی از شیوع کرونا می‌شوند براساس تحقیقات جدید منتشر شده در ژورنال بین المللی تحقیقات زیست محیطی و صحی عمومی ایالات متحده، بیش از نیمی از اشتراک کنندگان در یک پژوهش که پس از وقوع بیماری کرونا در چین مورد بررسی قرار گرفته اند، تأثیر روانی متوسط تا شدیدی را گزارش کرده اند. مطالعه جدیدی…
زنان بیش از مردان قربانی اضطراب و افسردگی ناشی از شیوع کرونا می‌شوند

   

 

خبرخواندنی ها

۰

انجمن روانشناسان ایالات متحده

زنان بیش از مردان قربانی اضطراب و افسردگی ناشی از شیوع کرونا می‌شوند

پنجشنبه ۲۱ حمل ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۸

زنان بیش از مردان قربانی اضطراب و افسردگی ناشی از شیوع کرونا می‌شوند

براساس تحقیقات جدید منتشر شده در ژورنال بین المللی تحقیقات زیست محیطی و صحی عمومی ایالات متحده، بیش از نیمی از اشتراک کنندگان در یک پژوهش که پس از وقوع بیماری کرونا در چین مورد بررسی قرار گرفته اند، تأثیر روانی متوسط تا شدیدی را گزارش کرده اند.

مطالعه جدیدی که اخیراً منتشر شده است، همچنین چندین عامل مرتبط با تأثیر روانی شیوع این بیماری بالای جمعیت عمومی را مشخص کرد. در دسمبر سال ۲۰۱۹، شیوع بیماری تنفسی ناشی از کروناویروس در ووهان، ولایت هوبی چین مشخص شد. پس از افزایش شدید تعداد موارد مشکوک به COVID-۱، یک قرنطین اجباری از ۲۳ جنوری سال ۲۰۲۰ به مرحله اجرا درآمد.

محققان از ۳۱ جنوری تا ۲ فبروری ۲ نظرسنجی آنلاین از ۱۲۱۰ پاسخ دهنده از ۱۹۴ شهر چین را انجام دادند. این تحقیق شامل پرسشنامه تأثیر وقایع بود. پرسشنامه‌ای است که پاسخ روانشناختی به یک رویداد آسیب زای خاصی را ارزیابی می‌کند. این بررسی همچنین شامل ارزیابی استرس، علائم افسردگی، اضطراب و چندین عامل دیگر بود.

محققان دریافتند که ۵۳.۸ ٪ از اشتراک کنندگان تأثیر روانشناختی شیوع این بیماری را متوسط یا شدید ارزیابی کردند. علاوه بر این، ۵/۱۶ ٪ علائم افسردگی متوسط تا شدید و ۸/۲۸ ٪ علائم اضطراب متوسط تا شدید گزارش کرده اند. وضعیت صحی نامناسب، سابقه بیماری مزمن و نارضایتی از میزان اطلاعات صحی موجود در مورد COVID-۱۹ با تأثیر روانشناختی بیشتر این بیماری مرتبط بودند.

سرپرست این تیم تحقیقاتی گفت: «محتوای اطلاعات صحی ارائه شده در طول اپیدمی باید بر اساس شواهد باشد تا از واکنش‌های روانی سوء استفاده نشود. نتایج ما نشان داد که اطلاعات به روز و دقیق صحی ، به ویژه در مورد تعداد افراد بهبود یافته، با سطح استرس کمتر همراه است» با کمال تعجب، اشتراک کنندگانی که به توانایی داکتر خود در تشخیص COVID-۱۹ اعتماد ندارند، به طور قابل توجهی سطح استرس، اضطراب و افسردگی بیشتری را گزارش می‌کنند.

محققان همچنین دریافتند که اشتراک کنندگان زن بیشتر از مردان دچار تأثیر روانشناختی می‌شوند و همچنین سطح بالاتری از استرس، اضطراب و افسردگی را گزارش می‌کنند. بیش از نیمی از اشتراک کنندگان گزارش دادند که اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع COVID-۱۹ را انجام داده اند و این اقدامات با کاهش سطح استرس روانی آنان همراه است.

محققان در این خصوص نوشتند: اقدامات احتیاطی خاص و ساده خانگی از جمله جلوگیری از به اشتراک گذاشتن گیلاس و قاشق، صحت دست و استفاده از ماسک بدون در نظر گرفتن وجود یا عدم وجود علائم، با سطح پایین تری از تأثیر روانی، افسردگی، اضطراب و استرس همراه بوده است. چرا که‌ای رفتار‌ها ممکن است اعتماد به نفس و احساس کنترل در پیشگیری را به وجود آورد.

برچسب ها : ,