• پنجشنبه 02 تیر 1401 - 17:33
  • 4195
  • 0 دیدگاه
  • اخبار ,

بیوگرافی سردار محمد کاظمی رئیس سازمان اطلاعات سپاه + سوابق

سردار محمد کاظمی رییس سازمان اطلاعات سپاه کیست ؟ بیوگرافی سردار محمد کاظمی سوابق سزدار محمد کاظمی رییس سازمان اطلاعات سپاه را بخوانید وی قبلاً رئیس حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود&nb
بیوگرافی سردار محمد کاظمی رئیس سازمان اطلاعات سپاه + سوابق

سردار محمد کاظمی رییس سازمان اطلاعات سپاه کیست ؟ بیوگرافی سردار محمد کاظمی

سوابق سزدار محمد کاظمی رییس سازمان اطلاعات سپاه را بخوانید

وی قبلاً رئیس حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود 

اطلاعات زیادی از زندگی شخصی سردار محمد کاظمی وجود ندارد. 

بیوگرافی و سوابق سردار محمد کاظمی رییس سازمان اطلاعات سپاه 

سردار پاسدهر سرتیپ محمد کاظمی طی حکمی در تاریخ ۲ تیر ۱۴۰۱ سوی سردار سرلشکر سلامی به عنوان رئیس سازمان اطلاعات سپاه منصوب شد.

حکم انتصاب سردار کاظمی

حجت الاسلام و المسلمین حسین طائب رئیس سابق سازمان اطلاعات سپاه نیز با حکم سرلشکر حسین سلامی به سمت مشاور فرمانده کل سپاه منصوب گردید.

سوابق سردار محمد کاظمی

پاسدار محمد کاظمی رییس جدید سازمان اطلاعات سپاه سالها عهده دار مسئولیت" ریاست سازمان حفاظت اطلاعات سپاه" بودند و تجارب فراوانی در امور حفاظتی، امنیتی و اطلاعاتی دارد.

 

تقدیر از زحمات رئیس سابق سازمان اطلاعات سپاه 

حجت الاسلام والمسلمین طائب علاوه بر سال‌ها نقش‌آفرینی‌های موثر و ارزشمند در سازمان اطلاعات و معاونت فرهنگی اجتماعی سپاه، ریاست سازمان بسیج مستضعفین را نیز در کارنامه خود دارد.

آشنایی با سازمان اطلاعات سپاه پاسداران 

سازمان حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سازمان متمرکز اطلاعاتی و مستقل از ستاد فرماندهی کل سپاه پاسداران و مستقیماً زیر نظر رهبر جمهوری اسلامی ایران می‌باشد، که مسئولیت جمع‌آوری، پردازش و حفظ اطلاعات نظامی و تخصصی سایر واحدهای سپاه و بدست آوردن آگاهی‌های لازم از وضعیت دشمنان داخلی و خارجی سپاه پاسداران و حکومت جمهوری اسلامی ایران، همچنین مقابله با توطئه‌های آنان را برعهده دارد.دفتر عمومی حفاظت اطلاعات فرماندهی کل قوا بر کار این سازمان نظارت دارد.این سازمان به عنوان یکی از قدیمی‌ترین نهادهای اطلاعاتی جمهوری اسلامی، از مهم‌ترین بخش‌های تشکیل دهنده سپاه پاسداران از بدو تأسیس آن، بشمار می‌آید. این نهاد، بلافاصله پس از تشکیل هستهٔ اولیه سپاه شکل گرفت و به سرعت گسترش یافت.

فرمانده این سازمان از بین افراد مورد تأیید رهبر جمهوری اسلامی ایران و با حکم مستقیم وی، عزل و نصب می‌گردد. رئیس سازمان حفاظت اطلاعات سپاه بر حسب مورد در زمینه‌های انتصابات، ترفیعات، نقل و انتقالات و مأموریت‌های پرسنل سپاه، از اختیاراتی معادل فرماندهان نیروهای سپاه برخوردار می‌باشد. سردار محمد کاظمی سالها عهده دار مسئولیت" ریاست سازمان حفاظت اطلاعات سپاه" بودند و تجارب فراوانی در امور حفاظتی، امنیتی و اطلاعاتی دارد.

و اما وظیفه سازمان اطلاعات سپاه که امروز سردار محمد کاظمی سرپرست آن شد، چیست؟

سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک سازمان اطلاعاتی وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ایران می‌باشد که پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم، از ادغام معاونت اطلاعات سپاه و چند واحد اطلاعاتی دیگر تشکیل گردید. ریاست این سازمان از ابتدا بر عهدهٔ حسین طائب بوده‌ است که امروز این سمت به سردار محمد کاظمی محول شد.با تصمیم حسین سلامی (فرماندهِ کل سپاه)، سازمان اطلاعات سپاه با معاونت اطلاعات راهبردی سپاه ادغام شده و در ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸، طائب مسئول اطلاعات سپاه معرفی شد.

پیش از مهر ۱۳۸۸، سپاه دارای یک «معاونت اطلاعات» بود که پس از انتخابات سال ۱۳۸۸ به یک سازمان تبدیل شد. رئیس این سازمان منصوب رهبر جمهوری اسلامی است و بر خلاف وزیر اطلاعات که باید پاسخگوی رئیس‌جمهور و مجلس باشد، او باید با فرماندهٔ سپاه پاسداران و رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه، هماهنگ باشد.

از فعالیت‌های این سازمان می‌توان به «مقابله با جنگ نرم» و «مقابله با فعالیت‌های غیرمجاز سایبری» اشاره کرد. یکی از واحدهای زیر مجموعهٔ سازمان اطلاعات سپاه که وظیفهٔ برخورد با جرایم سایبری را دارد «مرکز بررسی جرایم سازمان یافته» است؛ که تحت عنوان سایت گرداب شناخته شده‌است. 

منابع خبر: 

اصلاحات نیوز 

فارس نیوز