تبلیغات بنری
سرژ آواکیان کیست؟ سرژ آواکیان طراح پاکت پفک نمکی که بود؟ به همراه بیوگرافی و علت مرگ سرژ آواکیان همچنین زندگینامه وی و اطلاعات تکمیلی در اینجا.. آواکیان از اساتید صاحب‌نام و هنرمندان پیشکسوت رشته نقاشی و طراحی گرافیک ایران و پایه‌گذار زیر مجموعه‌های جدید رشتهٔ گرافیک در ایران مانند طراحی حروف گرافیک تلویزیونی و چاپ گرافیک بود که در سن ۸۳ سالگی، شامگاه ۱۸ شهریور بر اثر ایست قلبی-ریوی در تهران در درگذ شت.    سرژ آواکیان سال ۱۳۱۷ در تبریز به دنیا آمد. وی گرافیست، نقاش و پایه‌گذار…
سرژ آواکیان طراح پاکت پفک نمکی که بود؟ + بیوگرافی و علت مرگ سرژ آواکیان

سرژ آواکیان کیست؟ سرژ آواکیان طراح پاکت پفک نمکی که بود؟ به همراه بیوگرافی و علت مرگ سرژ آواکیان همچنین زندگینامه وی و اطلاعات تکمیلی در اینجا.. آواکیان از اساتید صاحب‌نام و هنرمندان پیشکسوت رشته نقاشی و طراحی گرافیک ایران و پایه‌گذار زیر مجموعه‌های جدید رشتهٔ گرافیک در ایران مانند طراحی حروف گرافیک تلویزیونی و چاپ گرافیک بود که در سن ۸۳ سالگی، شامگاه ۱۸ شهریور بر اثر ایست قلبی-ریوی در تهران در درگذ شت. 

 

سرژ آواکیان سال ۱۳۱۷ در تبریز به دنیا آمد. وی گرافیست، نقاش و پایه‌گذار زیر مجموعه‌های جدید رشتهٔ گرافیک در ایران مانند طراحی حروف گرافیک تلویزیونی و چاپ گرافیک می‌باشد.

 

سرژ آواکیان دانش آموختهٔ «دانشگاه هنرهای زیبای کرویدون» لندن در رشتهٔ هنرهای تجسمی و دانشگاه لندن در رشتهٔ نقاشی است. پس از بازگشت به ایران آتلیه خود را در خیابان طالقانی راه‌اندازی می‌کند و به کار گرافیک مشغول می‌شود.

 

یکی از شناخته شده‌ترین آثار سرژ آواکیان طراحی بسته‌بندی پفک نمکی باشد، در دهه پنجاه وقتی در گروه صنعتی مینو تصمیم به تولید پفک می‌گیرند بسته‌بندی این محصول را به سرژ سفارش می‌دهند، او می‌گوید: «تازه به ایران برگشته بودم و به عمرم پفک ندیده بودم؛ رنگ و شکل لوگو را از خود فرم پفک گرفتم. این تصاویر هستند که باید حرف بزنند. یک روز رفتم به چاپخانه‌ای که قرار بود سلفون‌ها را چاپ کنند، در جوانی چاپ سیلک را پیش آلدو صرافیان کار کرده بودم و از چاپ هم سر رشته‌ای داشتم. فهمیدم که کار پفک نمکی را می‌باید با ساده‌ترین فرم و رنگ اجرا کنم کار را با دو رنگ زرد و قرمز طراحی کردم. بعدها مینو همان طرح را ۴ رنگ یا ۵ رنگ چاپ کرد ولی از آن استقبال نشد و دوباره به همان طرح قبلی برگشتند.»

 

ریاست گروه گرافیک دانشگاه هنر، عضویت در هیئت علمی دانشگاه هنر، شرکت در پانزده نمایشگاه داخلی و بین‌المللی، شرکت در نمایشگاه هنرهای زیبای ایلینگ لندن، شرکت در نمایشگاه بین‌المللی هنر معاصر ایران و سومین نمایشگاه دو سالانهٔ تهران از دیگر سوابق آواکیان می باشد.

 

فعالیتها

 

ریاست گروه گرافیک دانشگاه هنر

عضویت در هیئت علمی دانشگاه هنر

شرکت در پانزده نمایشگاه داخلی و بین‌المللی

شرکت در نمایشگاه هنرهای زیبای ایلینگ لندن

شرکت در نمایشگاه بین‌المللی هنر معاصر ایران و سومین نمایشگاه دو سالانهٔ تهران

آثار

 

طراحی با حروف الفبای ارمنی

طراحی پوستر تئاتر

طراحی پاکت پفک نمکی

طراحی پاکت شیر صنایع شیر ایران

طراحی آدامس شیک