• پنجشنبه 26 خرداد 1401 - 13:16
  • 134
  • 0 دیدگاه
  • اخبار ,

سرکرده ارشد داعش دستگیر شد

ائتلاف موسوم به ضد داعش به فرماندهی آمریکا امروز (پنجشنبه) مدعی شد، یک سرکرده ارشد داعش را طی عملیات هلی‌برن در شمال سوریه بازداشت کرده است. به گزارش واضح نیوز ; بر اساس گزارش «رویترز&raqu
سرکرده ارشد داعش دستگیر شد

ائتلاف موسوم به ضد داعش به فرماندهی آمریکا امروز (پنجشنبه) مدعی شد، یک سرکرده ارشد داعش را طی عملیات هلی‌برن در شمال سوریه بازداشت کرده است.

به گزارش واضح نیوز ; بر اساس گزارش «رویترز»، در بیانیه ائتلاف آمده، فرد بازداشت شده یک بمب‌ساز حرفه‌ای بوده که به یکی از سرکردگان ارشد داعش در سوریه تبدیل شده است.


سخنگوی معارضان سوری مورد حمایت ترکیه در این باره گفت، بالگرد‌های ائتلاف یک حمله ناگهانی در روستای «الاحیمر» در مرز با ترکیه انجام دادند که در نوع خود اولین بود.

 

«یوسف حمود» سخنگوی تروریست‌های موسوم به «ارتش ملی سوریه» (مورد حمایت ترکیه) نیز اعلام کرد، بالگرد‌های آمریکایی از نوع «بلک هاوک» و «شینوک» در این عملیات شرکت داشتند و وضعیت همچنان مبهم است.

 

وی افزود، این اولین عملیات هلی برن بالگرد‌های آمریکایی در مناطق تحت اشغال نیرو‌های مورد حمایت ترکیه در سوریه است.

 

نیرو‌های ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در فوریه گذشته نیز مدعی شدند که طی یک عملیات هلی برن در مرز‌های سوریه و ترکیه، «ابو ابراهیم الهاشمی القرشی» سرکرده داعش را کشته‌اند./ فارس