سیمرغ نخستین خودروی ملی افغانستان در قطر جهانی شد / سیمرغ افغانستان در دنیا معروف شد

محمدرضا احمدی جوان متولد افغانستان که در ایران تحصیل کرده و بزرگ شده است با تیم ۳٠ نفره خود خودروی مادا ۹ یا سیمرغ را در افغانستان طراحی کرده و ساخته است.  وی این خودرو را با سختی های زیاد جهت نم
سیمرغ نخستین خودروی ملی افغانستان در قطر جهانی شد / سیمرغ افغانستان در دنیا معروف شد

محمدرضا احمدی جوان متولد افغانستان که در ایران تحصیل کرده و بزرگ شده است با تیم ۳٠ نفره خود خودروی مادا ۹ یا سیمرغ را در افغانستان طراحی کرده و ساخته است.  وی این خودرو را با سختی های زیاد جهت نمایش به نمایشگاه قطر ۲٠۲۳ برده است تا بلکه نامی خوش از کشورش برای جهانیان بجا بگذارد.  

به نوشته اکثر سایت های خبری، اولین خودروی ساخت افغانستان در نمایشگاه بین المللی خودروی ژنو ۲۰۲۳ در دوحه پایتخت قطر به نمایش گذاشته شد.

نمایشگاه بین المللی خودرو ژنو ۲۰۲۳ روز پنجشنبه (۵ اکتبر) در قطر افتتاح شد و قرار است به مدت ده روز ادامه داشته باشد.

در این نمایشگاه قرار است تا به روزترین دستاوردهای دنیای خودرو به نمایش گذاشته شود و به نظر می‌رسد که طالبان نیز از این فرصت برای معرفی دوباره خودروی ساخت افغانستان این بار با نامی جدید بهره برده باشد.

پیش از این از مادا در رسانه‌ها بسیار شنیده بودیم و حالا این خودرو با نام سیمرغ در قطر رونمایی شده است.

محمدرضا احمدی سازنده اولین خودروی ساخت افغانستان درباره انتخاب نام آن می‌گوید: «سیمرغ پرنده‌ای افسانه‌ای است که پاسخ تمام سوالات را می‌داند.»

مادا ۹ در مرکز نوآوری آموزش فنی و حرفه‌ای افغانستان در طول پنج سال و توسط شرکت انتاپ توسعه پیدا کرده است.

نمایشگاه قطر امسال، جنبه خاص و ویژه‌تری دارد. چرا که نمایشگاه مهم و معتبر ژنو برای چهارمین سال پیاپی در این شهر برگزار نشد و این نمایشگاه در دوحه قطر برگزار می‌شود. یعنی در واقع نام این نمایشگاه، نمایشگاه خودروی ژنو قطر است!

ام وی ام X۳۳ کراس دنده دستی و اتوماتیک مدیران خودرو تعیین قیمت شد + جدول