شرایط دریافت وام ۵٠٠ میلیونی ازدواج و اشتغال متولدین دهه ۶٠ اعلام شد

جزئیات جدید تسهیلات ۵۰۰ میلیونی اشتغال و ازدواج متولدین دهه ۶۰ اعلام شد به گزارش واضح نیوز؛  معاونت امور زنان و خانواده با عنایت به سیاست‌های کلی خانواده و جمعیت ابلاغی مقام معظم رهبری، و
شرایط دریافت وام ۵٠٠ میلیونی ازدواج و اشتغال متولدین دهه ۶٠ اعلام شد

جزئیات جدید تسهیلات ۵۰۰ میلیونی اشتغال و ازدواج متولدین دهه ۶۰ اعلام شد

به گزارش واضح نیوز؛  معاونت امور زنان و خانواده با عنایت به سیاست‌های کلی خانواده و جمعیت ابلاغی مقام معظم رهبری، و با استناد به ماده ۲ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در راستای تحقق بند ۷ از اقدامات ملی، ذیل راهبرد کلان ۳ از نقشه مهندسی فرهنگی کشور، با هدف تشویق و ترغیب دختران و پسران بازمانده از ازدواج متولد دهه ۶۰ به تشکیل خانواده، اقدام به طرح ریزی و اجرای برنامه تسهیل ازدواج جوانان متولد دهه ۶۰ نموده است.

شرایط دریافت تسهیلات اشتغال

این طرح از طریق انعقاد تفاهم نامه همکاری با معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اجرا می‌شود و جوانان متولد دهه ۶۰ ساکن در مناطق روستایی و شهر‌های زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت در صورت احراز شرایط از این تسهیلات برخوردار می‌شوند. سقف تسهیلات اشتغال تا سقف مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان می‌باشد؛ و مضاف بر تسهیلات مصوب بانک مرکزی بابت ازدواج و فرزند آوری می‌باشد.

شرایط عمومی متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال:

۱. دارا بودن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران

۲. عشایر یا ساکن روستا و یا شهر‌های زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت باشند.

۳. زوجین (هر دو زن و مرد مجرد) متولد دهه ۶۰ (متولدین ۰۱/۰۱/۱۳۶۰ تا ۲۹/۱۲/۱۳۶۹) باشند.

۴. تاریخ عقد زوجین از ۳۰/۰۳/۱۴۰۲ الی ۲۹/۱۲/۱۴۰۲ باشد.

شرایط اختصاصی تسهیلات اشتغال:

به زوجین دارای شرایط بند الف این آیین نامه در صورت عدم اشتغال، تسهیلات اشتغال تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان به ازای هر طرح اشتغالی پرداخت خواهد شد.

تبصره: سقف اعطاء تسهیلات اشتغال به زوجین ۲۰۰ میلیون تومان می‌باشد.

۱. ارائه طرح دارای توجیه فنی و اقتصادی مورد تایید صندوق امید، برای دریافت تسهیلات الزامی است.

۲. در صورت نیاز ارائه مجوز کسب و کار برای مشمولین ضروری است.

۳. محل اجرای طرح در روستا یا شهر زیر بیست هزار نفر باشد.

۴. در صورتی که میزان سرمایه گذاری طرح بیش از سقف تعیین شده (۲۰۰ میلیون تومان) باشد، مابه التفاوت آن به عنوان آورده متقاضی توسط متقاضی تامین می‌شود.

۵. در صورت عدم اجرای طرح توسط متقاضی، تسهیلات دین به حال شده و با نرخ تسهیلات جاری بانک‌ها مصوبه شورای پول و اعتبار مسترد خواهد شد.

شرایط دریافت وام ازدواج برای خرید اقساطی جهیزیه

این طرح از طریق انعقاد تفاهم نامه همکاری با بانک مهر ایران اجرا می‌گردد و جوانان متولد دهه ۶۰ ساکن در مناطق روستایی و شهر‌های زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت در صورت احراز شرایط از این تسهیلات برخوردار می‌شوند. سقف تسهیلات خرید اقساطی جهیزیه تا سقف مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان می‌باشد و مضاف بر تسهیلات مصوب بانک مرکزی بابت ازدواج و فرزند آوری می‌باشد.

شرایط عمومی متقاضیان دریافت تسهیلات

۱. دارا بودن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران

۲. عشایر یا ساکن روستا و یا شهر‌های زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت باشند.

۳. زوجین (هر دو زن و مرد مجرد) متولد دهه ۶۰ (متولدین ۰۱/۰۱/۱۳۶۰ تا ۲۹/۱۲/۱۳۶۹) باشند.

۴. تاریخ عقد زوجین از ۳۰/۰۳/۱۴۰۲ الی ۲۹/۱۲/۱۴۰۲ باشد.

تسهیلات خرید اقساطی جهیزیه:

۱. سقف تسهیلات خرید اقساطی جهیزیه اعطایی به هر یک از افراد (هریک از زوجین) معرفی‌شده، حداکثر ۱۰۰ میلیون تومان به صورت کالاکارت می‌باشد.

۲. حداکثر مدت بازپرداخت تسهیلات اعطایی جهیزیه به هر یک از افراد معرفی شده ۳۶ ماهه می‌باشد.

۳. دریافت‌کنندگان تسهیلات قرض‌الحسنه از محل حساب مذکور می‌بایست جهت واریز تسهیلات و پرداخت اقساط یک فقره حساب پس‌انداز قرض‌الحسنه نزد بانک مهر افتتاح نمایند.

۴. اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به معرفی‌شدگان، بر اساس قرارداد‌های داخلی و فرم‌های مورداستفاده طبق ضوابط و مقررات جاری بانک مهر می‌باشد و متقاضی متعهد به خرید کالا یا خدمت از پذیرندگان طرف قرارداد بانک مهر می‌باشد.

۵. تسهیلات ارائه شده برمبنای عقد قرارداد قرض‌الحسنه و با کارمزد ۴ درصد می‌باشدکه سالانه و براساس مانده بدهی محاسبه واخذ می‌گردد.

۶. می‌شوندگان تسهیلات قرض‌الحسنه، صرفاً می‌توانند تا سقف مجاز بانک از تسهیلات قرض‏الحسنه استفاده نماید و ارائه هر نوع تسهیلات جدید منوط به رعایت شرایط و ضوابط مربوطه می‌باشد.

۷. وثایق و تضامین تسهیلات گیرندگان بر اساس اعتبار سنجی سامانه ضمان بانک صورت می‌پذیرد. (بر اساس یک ضامن یا سفته الکترونیکی به تشخیص بانک)

۸. متقاضی تسهیلات کالاکارت می‌بایست حداکثر ظرف مدت دو ماه از تاریخ اعطا تسهیلات، نسبت به خرید کالا و یا خدمات از شبکه پذیرندگان اقدام نماید، در غیر اینصورت، بانک نسبت به تسویه تسهیلات مزبور ازمحل حساب‌های گیرنده تسهیلات نزد بانک بدون نیاز به انجام هرگونه تشریفات قانونی واداری و قضایی اقدام خواهد نمود.

برای ثبت نام دریافت تسهیلات فوق الذکر به آدرس https://women.iripo.ir مراجعه کنید.