شرایط و نحوه ثبت نام خودروهای کیا و هیوندای در سامانه یکپارچه سوم اعلام شد

برنامه عرضه چهار مدل هیوندای و کیا سلتوس در سامانه یکپارچه سوم اعلام شد. هفته آینده قرار است تا هشت خودروی وارداتی جدید در سامانه یکپارچه عرضه شوند. کیا سلتوس یک کراس اوور کره ای است که به عنوان اولی
شرایط و نحوه ثبت نام خودروهای کیا و هیوندای در سامانه یکپارچه سوم اعلام شد

برنامه عرضه چهار مدل هیوندای و کیا سلتوس در سامانه یکپارچه سوم اعلام شد.

هفته آینده قرار است تا هشت خودروی وارداتی جدید در سامانه یکپارچه عرضه شوند. کیا سلتوس یک کراس اوور کره ای است که به عنوان اولین خودروی وارداتی کیا و کوشا خودرو به سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی می آید و عرضه می شود. 

به گزارش واضح نیوز اقتصادی ; قرار است که در سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی محصولات هیوندای، چانگان، فیات و کیا عرضه شود. کوشا خودرو برنامه دارد تا در این عرضه کیا سلتوس به عنوان اولین خودروی وارداتی این نشان کره ای را به بازار بفرستد. این کراس اوور با پیشرانه ۱.۶ لیتر تنفس طبیعی به ایران می آید که توان تولید نهایت قدرت ۱۲۱ اسب بخار و نهایت گشتاور ۱۵۱ نیوتن متر را دارد. قدرت از طریق جعبه دنده ۶ سرعته AT به چرخ های جلو منتقل می شود.

کیا سلتوس کوشا خودرو به سانروف برقی، دو کیسه هوا، تریم داخلی چرم و پارچه، کروز کنترل، تنظیم حالت رانندگی، تنظیم حالت سامانه کنترل پایداری الکتریکی، نمایشگر لمسی، دوربین و سنسور پارک عقب، سنسور نور، فرمان کمکی برقی و… مجهز است.

این احتمال وجود دارد که کیا سلتوس کوشا خودرو با قیمتی فراتر از ۲.۵ میلیارد تومان به سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی بیاید. از سویی هنوز قیمت مصوب این خودرو توسط سازمان حمایت مشخص نشده و از هفته آینده مشتریان می توانند نسبت به پیش خرید این خودرو اقدام کنند. باید توجه داشت که این شرایط فروش صرفاً برای دارندگان اولویت در سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی است و فعلاً امکان خرید کیا سلتوس و ۷ خودروی وارداتی دیگر برای مشتریان خارج سامانه وجود ندارد.

پس از کیا سلتوس، کوشا خودرو محصولاتی مانند سونت، سراتو، پگاس، K5، اسپورتیج، پیکانتو و سید را در سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی به فروش خواهد رساند. همچنین احتمال دارد تا تیپ های فول آپشن تر محصولات کیا هم به بازار ایران بیایند.

برنامه عرضه چهار مدل هیوندای در سامانه یکپارچه

برنامه عرضه چهار مدل هیوندای در سامانه یکپارچه

قرار است تا هشت مدل خودروی وارداتی در سامانه یکپارچه فروش به متقاضیان عرضه شوند. حال برنامه عرضه چهار مدل هیوندای در سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی مشخص شده است.

در دوره جدید واردات خودرو شرکت KTL برنامه عرضه محصولات هیوندای را دارد. در همین راستا این شرکت چهار مدل از خودروهای این نشان کره ای را برای عرضه در سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی آماده کرده است. هفته آینده مدل های کرتا، النترا، کُنا و توسان از نشان هیوندای در سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی به مشتریان ارائه می شوند.

گفته می شود که فعلاً دارندگان اولویت در این سامانه می توانند نسبت به پیش خرید خودروهای هیوندای اقدام کنند. همچنین قرار است تا هزار دستگاه از این خودروهای هیوندای با موعد تحویل ۶۰ روز کاری در سامانه به فروش برسند. هنوز قیمت قطعی این خودروها مشخص نیست و در صورتی که در هنگام آغاز ثبت نام، قیمت مصوب از سوی سازمان حمایت تعیین نشده باشد، مشتریان به صورت علی الحساب پیش خرید خود را ثبت می کنند.

اواخر سال ۱۴۰۱ بود که در سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی، تعداد قابل توجهی از مشتریان ثبت نام کردند. پیش از این تنها نزدیک هزار و ۱۰۰ دستگاه چانگان CS35 پلاس در این سامانه عرضه شده بود. اما حال قرار است تا برای الباقی مشتریان سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی، تعدادی خودرو از ۸ مدل ارائه شود و آن ها هم بتوانند تا فرایند ثبت نام خود را یک گام جلوتر ببرند. هیوندای کرتا، هیوندای النترا، هیوندای توسان، هیوندی کنا، کیا سلتوس، چانگان CS35 پلاس، چانگان CS55 پلاس و فیات ۵۰۰ از جمله خودروهایی هستند که توسط شرکت KTL، کوشا خودرو، سایپا و پارسیان موتور در این سامانه عرضه خواهد شد. / آخرین خودرو