• سه شنبه 13 اردیبهشت 1401 - 6:32
  • 214
  • 0 دیدگاه
  • اخبار ,

عباس عبدی: دلسردی مردم از انتخابات ربطی به بیگانگان ندارد

عباس عبدی، فعال و تحلیلگر سیاسی اصلاح طلب در گفتگو با خبرگزاری خبرآنلاین، درباره نگرانی ها درخصوص رها شدن فضای مجازی و بهره گیری بیگانگان از این فضا برای دلسرد کردن مردم از حضور در انتخابات، گفت:
عباس عبدی: دلسردی مردم از انتخابات ربطی به بیگانگان ندارد

عباس عبدی، فعال و تحلیلگر سیاسی اصلاح طلب در گفتگو با خبرگزاری خبرآنلاین، درباره نگرانی ها درخصوص رها شدن فضای مجازی و بهره گیری بیگانگان از این فضا برای دلسرد کردن مردم از حضور در انتخابات، گفت: درباره ول بودن وب و فضای مجازی ابتدا باید این فضا را توصیف کنیم که چه ویژگی دارد؟ فضای مجازی با مطبوعات دو فرق اساسی داره یکی اینکه همه جهانیان در این فضای مشترک هستند و حضور دارند و هیچ مرز و محدودیتی ندارند. این ویژگی ذاتی فضای مجازی است. درحالیکه مطبوعات در داخل کشور تولید می‌شود.

وی افزود: دوم اینکه مطبوعات و رسانه های رسمی دارای مدیر مسئول‌اند که پاسخگو هستند اما در فضای مجازی چنین چیزی وجود ندارد. بنابر این کسانی که در خارج هستند، رها هستند کسی نمی‌تواند به آن ها بگوید چی بنویسید و چی ننویسید، ولی آن‌هایی که در داخل هستند طبیعی است که در چهارچوب قانون می‌نویسند و رها بودن برای آنان مصداق ندارد.

قطع ارتباط اینترنتی با خارج یک تجربه صددرصد شکست خورده است

عباس عبدی با بیان اینکه پس دو راه برای حل این مساله داریم، خاطرنشان کرد: یا باید بگوییم این ارتباط اینترنتی با خارج قطع شود که این یک تجربه صد درصد شکست خورده است زیرا این سیاست در مورد ماهواره موفق نبود حال چگونه می تواند در باره اینترنت موفق شود؟ اینترنتی که زیر ساخت ضروری زندگی بشر شده است. در همین قضیه کرونا اگر اینترنت نبود معلوم نبود چند ده برابر آمار موجود مرگ و میر می‌داشتیم یا مثلا در  نظام بانکداری مدت هاست که ما پول نمی بینیم یک لحظه تصور کنید نظام بانکی به قبل از اینترنت برگردد چه اتفاقی می‌افتد؟

وی ادامه داد: بنابراین ذهن را از این بیاوریم بیرون که بدون اینترنت بخواهیم زندگی کنیم، اتفاقا باید سرعتش را ببریم بالا و دسترسی به آن را ساده‌تر کنیم، همین موضوع آموزش که امسال که درگیرش شدیم تصور کنید که اینترنت نبود چه اتفاقی می افتاد؟