• جمعه 13 خرداد 1401 - 11:32
  • 224
  • 0 دیدگاه

شایع ترین علائم و نشانه های گرفتگی رگ و عروق قلب در ایران را بدانید

از مهم ترین علائم و نشانه بیماری قلبی ؛ گرفتگی فک بیشتر در خانم ها رخ می دهد که درد فک و گردن علائم شایع آنژین است. رایج ترین نشانه های گرفتگی عروق قلبی گرفتگی عروق و شریان‌های قلب و مغز را م
شایع ترین علائم و نشانه های گرفتگی رگ و عروق قلب در ایران را بدانید

از مهم ترین علائم و نشانه بیماری قلبی ؛ گرفتگی فک بیشتر در خانم ها رخ می دهد که درد فک و گردن علائم شایع آنژین است.

رایج ترین نشانه های گرفتگی عروق قلبی

گرفتگی عروق و شریان‌های قلب و مغز را می‌توان از رایج‌ترین اختلال هایی دانست که سلامت افراد را به خطر می‌اندازند. اما این موضوع اغلب با نشانه‌هایی همراه می‌شود و ناگهانی رخ نمی‌دهد.

بیماری قلبی و عروقی

برخی از نشانه ها به احتمال بروز برخی بیماری ها پی برد. نشانه های زیر نیز با گرفتگی شریان ها مرتبط است:

درد پا هنگام راه رفتن

این موضوع که پاها بدون دلیل خاصی در هنگام راه رفتن درد بگیرد موضوعی رایج نیست بنابراین بخشی از این مشکل می تواند به گرفتگی شریانهای پا مرتبط باشد. درواقع آترواسکلروز می تواند شریان های پا ، به ویژه در افراد سیگاری را مسدود کند. این علائم نیاز به ارزیابی بدون تأخیر دارد. پزشک شما پالسهای موجود در پاهای شما را معاینه می کند و اندازه گیری های ساده فشار خون پا و جریان خون را انجام می دهد تا تشخیص گردش خون ضعیف را تأیید کند. بسیار مهم است که بیماری های قلبی هرچه سریع تر تشخیص داده شود زیرا بسیاری از رژیم های غذایی و درمانی وجود دارد که می تواند به برطرف کردن مشکل کمک کند. معمولا به افرادی با این علامت ها توصیه می شود که بیشتر غذاهای گیاهی و کمتر محصولات حیوانی مصرف کنند.

 نشانه های بیماری قلبی و عروقی در ایران

گرفتگی فک

این علامت یعنی گرفتگی فک بیشتر در خانم ها رخ می دهد اما مردان نیز باید از آن آگاه باشند. طبق گفته دانشکده پزشکی هاروارد ، درد فک و گردن علائم شایع آنژین است ، این بیماری نوعی ناراحتی است که از جریان خون ضعیف به بخشی از قلب ناشی می شود. درد به این دلیل رخ می دهد که عصب واگ (عصب اصلی حامل سیگنال های درد از قلب) در تماس مداوم با گردن ، فک ، سر و بازوی چپ است بنابراین با مشاهده این علامت بهتر است هرچه سریع تر به پزشک خود مراجعه کنید تا دریابید که آیا درد فک شما نتیجه موضوعی خوش خیم است یا خطرناک است و نیاز به کنترل دارد.

 

درد پایین کمر

کمردرد ممکن است نشانه ای ساده از پیری عضلات نباشد. طبق گفته پزشکان، کمر نیز اغلب یکی از نخستین قسمت های بدن برای تجمع پلاک است. شما احساس درد خواهید کرد زیرا کاهش جریان خون در این منطقه می تواند دیسک هایی که کوسن مهره ها را ضعیف می کند را تضعیف کند.