تبلیغات بنری
لکنت زبان میتواند بین ١٨ تا ٢۴ ماهگی شروع شود اما این امکان وجود دارد که کودکان کمی دیرترى در حدود سه سال و نیمگی به مدت کوتاهی لکنت زبان را تجربه کنند. با علایم و نشانه های مهم لکنت زبان در کودکان بیشتر اشنا شویم لکنت زبان دلایل زیادی میتواند داشته باشد میتواند که یکی از دلایل آن سختگیری والدین یا توقع و انتظارات بالای آنها از کودکان است.   چگونه به کودک کمک کنیم: اولین قدم این است مدتی کودک را از محیطهایی که ممکن است او را مورد تمسخر قرار دهند به مدت دو هفته دور نگه داشت.   در طول این…
علایم و نشانه های مهم لکنت زبان در کوکان ؛ راههای درمان

لکنت زبان میتواند بین ١٨ تا ٢۴ ماهگی شروع شود اما این امکان وجود دارد که کودکان کمی دیرترى در حدود سه سال و نیمگی به مدت کوتاهی لکنت زبان را تجربه کنند. با علایم و نشانه های مهم لکنت زبان در کودکان بیشتر اشنا شویم

لکنت زبان دلایل زیادی میتواند داشته باشد میتواند که یکی از دلایل آن سختگیری والدین یا توقع و انتظارات بالای آنها از کودکان است.

 

چگونه به کودک کمک کنیم:

اولین قدم این است مدتی کودک را از محیطهایی که ممکن است او را مورد تمسخر قرار دهند به مدت دو هفته دور نگه داشت.

 

در طول این دو هفته بهتر است رفتار شما به گونه ایی باشد که توجه خاصی به لکنت زبان فرزندتان داده نشود. وقتی زبان او میگیرد، به چشمهایش زل نزنید، نشان ندهید منتظر هستید، ناراحت یا دستپاچه نشوید، به حرف زدن او کمک نکیند، و جملات او را کامل نکنید. با او مانند همیشه رفتار کنید.

با اعضای فامیل و دوستان خود که مجبور به رفت و آمدید صحبت کنید و از آنها بخواهید به روش بالا با فرزندتان برخورد کنند.

اگر فرزندتان به دلیل اتفاق خاصی دچار لکنت شده است به او کمک کنید احساس امنیت و آرامش داشته باشد.


با هم آواز بخوانید. کلمات آهنگین و دارای ریتم آرام، به لکنت کودکان بسیار کمک میکند مخصوصا زمانی که با آهنگ همراه باشد.

به او بیاموزید همراه موسیقی، کف پای خود را آرام روی زمین بزند و با آهنگ همراه شود. تکان پایش حواس کودک را از حرف زدن منحرف میکند و کودک احساس فشار روانی کمتری خواهد داشت.

اگر لکنت او ادامه داشت یا بدتر شد با روانشناس مشورت کنید .