• شنبه 22 مهر 1402 - 23:32
  • 169
  • 0 دیدگاه

علت آتش سوزی ساختمان مسکونی در محدوده میدان ونک چه بود ؟

 سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از وقوع آتش‌سوزی یک واحد مسکونی در محدوده میدان ونک خبرداد. ساعت 16:53 عصر امروز یک مورد آتش‌سوزی در یک واحد مسکونی در خیابان ولی&
علت آتش سوزی ساختمان مسکونی در محدوده میدان ونک چه بود ؟

 سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از وقوع آتش‌سوزی یک واحد مسکونی در محدوده میدان ونک خبرداد.

ساعت 16:53 عصر امروز یک مورد آتش‌سوزی در یک واحد مسکونی در خیابان ولی‌عصر(عج)، بالاتر از میدان ونک، کوچه نگار به سامانه 125 اطلاع داده شد که درپی آن سه ایستگاه آتش‌نشانی به همراه تجهیزات لازم به محل حادثه اعزام شدند.

وی با بیان اینکه سه ایستگاه آتش‌نشانی به همراه تجهیزات لازم به محل حادثه اعزام شدند، افزود: محل آتش‌سوزی یک ساختمان مسکونی چهار طبقه بود که در هر طبقه از آن دو واحد مسکونی قرار داشت. کانون حریق اتاقی به مساحت حدود 12 متری در یک واحد 120 متری در طبقه آخر این ساختمان بود. در پی این حادثه دود زیادی تمام ساختمان را فرا گرفته و آتش از اتاق خواب به دیگر بخش‌های ساختمان نیز سرایت کرده بود. همچنین گسترش آتش به بالکن این واحد که مملو از کتاب و ضایعات بود، سبب انتقال شعله‌های آتش به بالکن واحد مسکونی مجاور نیز شده بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه شعله‌های آتش‌ در حال سرایت به اماکن مجاور و دیگر بخش‌های ساختمان بود، گفت: آتش‌نشانان از چند جهت عملیات خود برای اطفای حریق را آغاز کرده و همزمان اقدام به جست‌وجو در ساختمان کردند. تعدادی از ساکنان تا پیش از رسیدن آتش‌نشانان موفق به خروج از ساختمان شده بودند، اما سه نفر شامل دو آقا و یک خانم که بین 30 تا 50 سال سن داشتند در میان شعله‌های آتش گرفتار شده بودند که آتش‌نشانان این افراد را نجات داده و به عوامل اورژانس مستقر در محل تحویل دادند.