• شنبه 08 مهر 1402 - 14:44
  • 59
  • 0 دیدگاه

علت درگذشت امیر سرتیپ دوم محمود ضرابی خلبان نیروی هوایی ارتش + زندگینامه و عکس

 امیر سرتیپ دوم خلبان جانباز محمود ضرابی، صبح امروز به علت بیماری چشم از جهان فروبست. علت فوت خلبان محمود ضرابی خلبان معروف نیروی هوایی ارتش چه بود ؟ امیر سرتیپ دوم خلبان جانباز محمود ضرابی، صب
علت درگذشت امیر سرتیپ دوم محمود ضرابی خلبان نیروی هوایی ارتش + زندگینامه و عکس

 امیر سرتیپ دوم خلبان جانباز محمود ضرابی، صبح امروز به علت بیماری چشم از جهان فروبست.

علت فوت خلبان محمود ضرابی خلبان معروف نیروی هوایی ارتش چه بود ؟

امیر سرتیپ دوم خلبان جانباز محمود ضرابی، صبح امروز به علت بیماری چشم از جهان فروبست.

زندگینامه خلبان محمود ضرابی

به گزارش واضح نیوز ، مرحوم امیر سرتیپ دوم محمود ضرابی در ۲۳ اسفند سال ۱۳۲۵ در کرمان متولد شد و در سال ۱۳۴۶ وارد دانشکده خلبانی نیروی هوایی ارتش شد و پس از طی دوره خلبانی F-۴ در آمریکا، سال ۱۳۴۹ به ایران بازگشت.

سوابق

وی که همزمان با آغاز دفاع مقدس، معاونت عملیات پایگاه ششم شکاری بوشهر را برعهده داشت در عملیات مهمی همچون انتقام، کمان ۹۹، مروارید، شبح ۱ و ۲ و ۳ حضوری فعال و اثرگذار داشت.

امیر سرتیپ دوم ضرابی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، دوره معلم خلبانی فانتوم را در آمریکا گذراند و در سال ۱۳۶۰ اولین مرکز آموزش جنگنده اف۴ را در ایران راه اندازی کرد.

فرمان مهم رهبر انقلاب درباره امنیت مرزها به روایت یک فرمانده ارتش /۵۰ هزار نفر از مترددین غیرمجاز مرزی بازداشت شدند

وی فرماندهی گردان ۶۱ و جانشینی معاون عملیات پایگاه بوشهر را نیز برعهده داشته و به مدت سه سال نیز به عنوان وابسته نظامی ایران در چین مشغول بوده است.

مرحوم ضرابی در سال های اخیر با راه اندازی کانون خلبانان ایران، به عنوان دبیر این کانون به دنبال ثبت خاطرات خلبانان جنگ و انتقال تجربیات آنان به نسل جدید بود.

امیر سرتیپ دوم ضرابی طی روزهای اخیر در پی شدت‌گیری ناگهانی بیماری سرطان در بیمارستان بستری و امروز شنبه ۸ مهر دعوت حق را لبیک و برای همیشه آسمانی شد.

مراسم تشییع آن مرحوم فردا یکشنبه ساعت ۷:۳۰ با حضور فرماندهان، مسئولان، همرزمان، خانواده معظم شهدا و ... در ستاد نیروی هوایی ارتش برگزار خواهد شد.

اعتماد انلاین