• جمعه 13 خرداد 1401 - 10:34
  • 3865
  • 0 دیدگاه

علت درگذشت مهدی صباغی + بیوگرافی مهدی صباغی بازیگر و فوت

واضح نیوز اجتماعی: مهدی صباغی درگذشت ؛ بیوگرافی مهدی صباغی بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون امروز جمعه ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ درگذشت. علت درگذشت مهدی صباغی چه بود همراه با عکس و زندگی شخصی مهدی صباغی را
علت درگذشت مهدی صباغی + بیوگرافی مهدی صباغی بازیگر و فوت

واضح نیوز اجتماعی: مهدی صباغی درگذشت ؛ بیوگرافی مهدی صباغی بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون امروز جمعه ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ درگذشت. علت درگذشت مهدی صباغی چه بود همراه با عکس و زندگی شخصی مهدی صباغی را در این بخش از واضح نیوز بخوانید. 

جزئیات درگذشت مهدی صباغی بازیگر تئاتر، سینما، رادیو و تلویزیون 

سید جواد اشکذری نویسنده، پژوهشگر و منتقد تئاتر استان خراسان رضوی گفت: مرحوم صباغی مدتی پیش در بیمارستان بستری شده بود که پس از بهبودی به منزل بازگشت. اما صبح امروز دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.

مهدی صباغی درگذشت,مهدی صباغی

بیوگرافی مهدی صباغی 

ث مرحوم مهدی صباغی پشکسوت هنری خراسان رضوی و کشور، در سال ۱۳۳۰ در مشهد متولد شد.

 

وی نخستین تجربه سینمایی خود را در فیلم «گریز از شهر» ارائه کرد و پس از آن در فیلمهای گردو، زمزمه، طوبی، تماس، سایه خیال، بازگشت قهرمان، گرگ‌های گرسنه، سلطان، راننده شخصی، صورتی، گل یخ، کافه ستاره، ستاره‌ها، عاشق، راننده تاکسی، آخرین نقش، مهتاب روی سکو، زنان ونوسی مردان مریخی، آسمان هشتم، مرز خوشبختی ایفای نقش کرد.

مهدی صباغی بازیگر پیشکسوت درگذشت

آثار 

مرحوم صباغی همچنین در مجموعه های تلویزیونی سالهای دور از خانه، سلام، دفترخانه شماره ۱۳، راه بی پایان، پلیس جوان، خانواده حمزه‌علی خان، کمند خاطرات و عقیق نیز به ایفای نقش پرداخت.

 

از مرحوم صباغی آثار ماندگاری در زمینه صدا پیشگی نیز وجود دارد که از جمله آن می توان به مجموعه های رادیویی صبح جمعه با شما و کوی نشاط نام برد.

بیشتر بخوانید:  علت دقیق درگذشت مهدی صباغی توسط همسرش اعلام شد