• چهارشنبه 18 خرداد 1401 - 10:45
  • 570
  • 0 دیدگاه

علت واژگونی قطار مشهد - یزد چه بود ؟ | دلیل واژگونی قطار مشهد - یزد در طبس مشخص شد

واضح نیوز حوادث: علت واژگونی قطار مشهد - یزد  برخورد قطار با بیل مکانیکی علت حادثه بوده است. حادثه خروج قطار مسافری مشهد- یزد بر اثر برخورد قطار با بیل مکانیکی، رخ داده است. علی اکبر رحیمی د
علت واژگونی قطار مشهد - یزد چه بود ؟ | دلیل واژگونی قطار مشهد - یزد در طبس مشخص شد

واضح نیوز حوادث: علت واژگونی قطار مشهد - یزد  برخورد قطار با بیل مکانیکی علت حادثه بوده است. حادثه خروج قطار مسافری مشهد- یزد بر اثر برخورد قطار با بیل مکانیکی، رخ داده است.

علی اکبر رحیمی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به خروج قطار مسافری مشهد- یزد نزدیک ایستگاه عباس آباد طبس ساعت ۵:۳۰ صبح امروز، اظهار کرد: حدود ۴۲۰ مسافر در این قطار در حال عزیمت به یزد بودند.

وی با بیان اینکه اعضای کمیسیون عالی سوانح راه آهن نیز بلافاصله به محل اعزام شدند و ستاد بحران تشکیل شد، بیان کرد: به دنبال وقوع این حادثه، تعداد چهار واگن از ریل خارج شده است.

فرماندار ویژه شهرستان طبس با بیان اینکه تاکنون ۳۰ نفر مصدوم و ۵ نفر مصدوم بدحال از این حادثه گزارش شده است، تصریح کرد: تاکنون تعداد فوتی‌ها حدود ۱۷ نفر گزارش شده، اما به علت اینکه نیروهای امداد و نجات در حال بررسی قسمتهای دیگر واگن هستند، ممکن است این تعداد  افزایش یابد؛ حدود سه نفر نیز مفقود هستند.

رحیمی با اشاره به کار بی وقفه برلی بررسی حال مصدومان و بیرون کشیدن فوتی‌ها، افزود: مسافران سالم به طبس اعزام میشوند تا انتقال آنان به یزد صورت گیرد.

 وی با اشاره به اینکه تمامی امکانات شهرستان های بیرجند، طبس، فردوس و استان‌های همجوار برای خدمات رسانی به مصدومان و مسافران به کار گرفته شده است، تصریح کرد: سه هلی کوپتر و ۱۲ دستگاه اورژانس در اولین دقایق وقوع حادثه به محل اعزام شده است.