• پنجشنبه 02 تیر 1401 - 18:18
  • 71
  • 0 دیدگاه

عکسهای دردناک از آوارگی مردم افغانستان در اثر زلزله و سیل با 1900 کشته را ببینید

واضح نیوز حوادث بین الملل : سیل و زلزله دست به دست بهم مردم مظلوم افغانستان را گرفتار کردند . تصاویری ببینید از آوارگی مردم افغانستان در اثر زلزله و سیل ویرانگر که زندگی این منطقه فقیر نشین افغانستان
عکسهای دردناک از آوارگی مردم افغانستان در اثر زلزله و سیل با 1900 کشته را ببینید

واضح نیوز حوادث بین الملل : سیل و زلزله دست به دست بهم مردم مظلوم افغانستان را گرفتار کردند . تصاویری ببینید از آوارگی مردم افغانستان در اثر زلزله و سیل ویرانگر که زندگی این منطقه فقیر نشین افغانستان را از هم پاشیده است. 

به گزارش سایت اطلا رسانی واضح نیوز از افغانستان؛ بر اساس اعلام مقامات افغان ، بر اثر وقوع زلزله و سیل‌های ویرانگر اخیر در این کشور 1900 تن جان باخته، 2000 هزار نفر زخمی شده، صدها راس دام از بین رفته و هزاران خانه مسکونی نیز تخریب شده‌است.

در این زلزله مرگبار تاکنون 1500 نفر جان باخته و 2000 تن دیگر زخمی شدند. آنها هشدار دادند که احتمال دارد شمار تلفات در حالی افزایش یابد که تلاش‌های نجات هنوز هم جریان دارد.

از همان ساعات اولیه وقوع زمین‌لرزه سفارت جمهوری اسلامی ایران از ارسال دو هواپیما کمک‌های اولیه از سوی این کشور به مناطق زلزله‌زده خبر داد.

فارس نوشت : همچنین علاوه بر ارسال محموله؛ بامداد امروز تیم ۱۸ نفره از امدادگران متخصص سازمان امدادونجات هلال‌احمر ایران نیز از طریق هوایی به افغانستان اعزام شدند.

برخی کشورهای دیگر نیز از جمله قطر و ژاپن نیز برای اعزام نیرو و ارسال کمک‌های بشردوستانه به افغانستان اعلام آمادگی کرده‌اند.

از سوی دیگر نیز جاری شدن سیل در برخی ولایات افغانستان در کنار زمین لرزه تلفاتی را پی داشته است.

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث اعلام کرده است که ۴۰۰ تن در نتیجه جاری شدن سیلاب‌ها در چند روز گذشته در سراسر افغانستان جان‌ خود را از دست داده‌اند.

چندین ولایت افغانستان در روزهای اخیر شاهد بارش باران‌های شدید و جاری شدن سیلاب‌های زیان‌آور بوده است. به گفته مسوولان در آن وزارت، سیلاب‌های اخیر زیان‌های هنگفت مالی به شهروندان وارد کرده است.

مولوی شرف الدین مسلم، معان وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث حکومت سرپرست افغانستان، گفت که عملیات نجات و کمک به آسیب دیدگان آغاز شده است.

ولایت‌های ننگرهار، کنر، بدخشان، نورستان، لغمان، پنجشیر، پروان، کابل، کاپیسا، میدان وردک، بامیان، غزنی، لوگر، سمنگان، سرپل، تخار، پکتیا، پکتیکا، خوست و دایکندی به شمول سالنگ‌ها از ولایت‌های اند که در چند روز اخیر شاهد باران‌های شدید و سرازیر شدن سیلاب‌ها بوده اند.

تصاویر آواره شدن مردم افغانستان در اثر زلزله و سیل در این کشور را ببینید 

تصاویر سیل و زلزله افغانستان

عکسهای زلزله افغانستان, سیل افغانستان

ارسال محموله امدادی بشردوستانه این جمعیت شامل بسته‌های غذایی، چادرهای امدادی و… برای کمک به زلزله‌زدگان افغانستان خبرداد.

یعقوب سلیمانی در گفت‌وگو با ایسنا، در این‌باره گفت: باتوجه به خسارات سنگین به جامانده از زلزله رخ داده در کشور افغانستان، جمعیت هلال‌احمر ایران یک محموله کمک‌های بشر دوستانه شامل ۴۰۰ دستگاه چادر امدادی و ۸۰۰ تخته موکت را از طریق هوایی به افغانستان ارسال می‌کند.

وی با بیان اینکه این محموله امشب – چهارشنبه اول تیر- از تهران به صورت هوایی با هواپیماهای ارتش ارسال می‌شود، گفت: علاوه بر آن، محموله دیگری نیز از استان سیستان و بلوچستان به صورت زمینی به افغانستان ارسال می‌شود که شامل ۱۲۰۰ تخته موکت، هزار بسته غذایی و ۶۰۰ دستگاه چادر امدادی است.