• پنجشنبه 12 خرداد 1401 - 7:58
  • 625
  • 1 دیدگاه
  • ورزشی ,

فیلم کامل جشن قهرمانی آرژانتین در فینالیسیما 2022 (جام قهرمانی اروپا و آمریکای جنوبی)

واضح نیوز ورزشی: آرژانتین با بردی قاطعانه، فاتح سوپرجام اروپا - آمریکای جنوبی شد . فیلم کامل جشن قهرمانی آرژانتین در فینالیسیما 2022 (جام قهرمانی اروپا و آمریکای جنوبی)  را ببینید به  ن
فیلم کامل جشن قهرمانی آرژانتین در فینالیسیما 2022 (جام قهرمانی اروپا و آمریکای جنوبی)

واضح نیوز ورزشی: آرژانتین با بردی قاطعانه، فاتح سوپرجام اروپا - آمریکای جنوبی شد . فیلم کامل جشن قهرمانی آرژانتین در فینالیسیما 2022 (جام قهرمانی اروپا و آمریکای جنوبی)  را ببینید

به  نقل از فوتبال 360، سوپرجام اروپا - آمریکای جنوبی 2022 موسوم به «فینالیسیما» چهارشنبه شب میان ایتالیا و آرژانتین برگزار شد و این آرژانتین بود که با پیروزی 3 بر صفر، ضمن قهرمانی در این جام خود را به عنوان یک مدعی جدی در جام جهانی قطر مطرح کرد.

فیلم کامل جشن قهرمانی آرژانتین در فینالیسیما 2022

قهرمانی آرژانتین در فینالیسیما

ایتالیا (قهرمان یورو 2020) و آرژانتین (قهرمان کوپا آمریکا 2021) در حالی در ورزشگاه ومبلی مقابل هم صف‌آرایی می‌کردند که از آخرین سوپرجام مشابه (با نام جام آرتمیو فرانکی) 29 سال می‌گذشت؛ جایی که آرژانتین موفق شده بود در ضربات پنالتی دانمارک را شکست داده و دیگو مارادونا، آخرین جام خود با پیراهن آلبی‌سلسته را فتح کند. پس از حدود 3 دهه و برگزاری 10 دوره از رقابت‌های ملک فهد / جام کنفدراسیون‌ها، یوفا و کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی (CONMEBOL) تصمیم گرفتند سوپرجام اروپا - آمریکای جنوبی را احیا کنند تا روی جام نقره‌ای فینالیسیما، پس از فرانسه (1985) و آرژانتین (1993)، نام جدیدی حک شود.

فیلم کامل جشن قهرمانی آرژانتین در فینالیسیما 2022 (جام قهرمانی اروپا و آمریکای جنوبی)

جام فینالیسیما | پیروزی آرژانتین مقابل ایتالیا

جورجیو کیه‌لینی که در پایان فصل 22-2021 سری‌آ پس از 17 سال از یوونتوس خداحافظی کرده بود، این مسابقه بزرگ و تاریخی را به عنوان بازی خداحافظی برگزید تا صدوهفدهمین (و آخرین) بازی او با پیراهن آتزوری، فینالیسیما 2022 باشد. روبرتو مانچینی که قرار بود برای اولین بار پس از شکست تلخ  یک بر صفر مقابل مقدونیه‌شمالی (حذف از جام جهانی 2022) از لاجوردی‌پوشان در یک مسابقه رسمی رونمایی کند، برای چینش ترکیب در این مسابقه دشواری‌های زیادی داشت و مجبور بود بدون نفراتی مثل مارکو وراتی و چیرو ایموبیله تیمش را به میدان بفرستد.