• شنبه 28 خرداد 1401 - 15:43
  • 251
  • 0 دیدگاه

فیلم کامل لحظه سقوط جنگنده اف ۱۴ ارتش در اصفهان را ببینید

فیلم سقوط جنگنده اف ۱۴ ارتش در اصفهان با تعداد آمار کشته ها و جزئیات حادثه سقوط جنگنده ارتش در اصفهان را ببینید  به گزارش واضح نیوز حوادث ؛ یک فروند جنگنده F۱۴ نیروی هوایی ارتش صبح امروز حین
فیلم کامل لحظه سقوط جنگنده اف ۱۴ ارتش در اصفهان را ببینید

فیلم سقوط جنگنده اف ۱۴ ارتش در اصفهان با تعداد آمار کشته ها و جزئیات حادثه سقوط جنگنده ارتش در اصفهان را ببینید 

به گزارش واضح نیوز حوادث ؛ یک فروند جنگنده F۱۴ نیروی هوایی ارتش صبح امروز حین ماموریت پروازی و در مرحله فرود در پایگاه شهید بابایی اصفهان دچار نقص فنی شد که طی این سانحه خلبان و کمک خلبان موفق به ترک اضطراری هواپیما شدند.

رسول معتمدی مسئول روابط عمومی ارتش در منطقه اصفهان گفت هواپیمای اف ۱۴ در صبح امروز شنبه ۲۸ خرداد ماه ساعت ۱۰ و نیم صبح این ماموریت دچار نقص فنی در موتور شد و خلبان و کمک خلبان توانستند به موقع با چتر نجات فرود بیایند .

گفته می‌شود که آنها هنگام ورود به چهار آسیب دیدگی شده اند که بلافاصله به بیمارستان الزهرا منتقل شدند اما هواپیمای اف ۱۴ کاملا از بین رفت.

جالب است بدانید که هواپیمای اف ۱۴ متعلق به زمان پهلوی بوده که برخی از قطعات آنها فرسوده شده است و به دلیل تحریم هایی که برای ایران وجود دارد وارد کردن قطعات برای آن بسیار سخت می باشد هواپیمای اف ۱۴ محصول آمریکا بوده که در سال ۲۰۰۶ از ارتش آمریکا خارج شد و دیگر تولید نشد.

اف-۱۴ تام‌کت در سال ۱۹۷۲ به عنوان جایگزین هواپیمای مک دانل داگلاس اف-۴ فانتوم ۲ (به معنی شبح) به خدمت نیروی دریایی ایالات متحده درآمد. تامکت یکی از پیشرفته ترین، پیچیده‌ترین و گران‌قیمت‌ترین جنگنده‌های تاریخ هوانوردی جهان بوده و فناوری‌های پیشرویی که در ساخت آن بکار رفته بود سبب شد که کنگره آمریکا فروش آن را به سایر کشورها محدود کند. با توجه به قیمت بالای هر فروند از این جنگنده تولید آن در ایالات متحده در هاله ای از ابهام بود.