قیمت دلار امروز شنبه 15 مهر چند شد ؟

دلار امروز شنبه 15 مهر 1402 کار خود را با قیمت 49 هزار و 950 تومان آغاز کرد و مشخص نیست در ادامه روز روند قیمت دلار چگونه است. دو دیدگاه درباره روند قیمت دلار در بازار امروز وجود دارد. به گزارش واضح
قیمت دلار امروز شنبه 15 مهر چند شد ؟

دلار امروز شنبه 15 مهر 1402 کار خود را با قیمت 49 هزار و 950 تومان آغاز کرد و مشخص نیست در ادامه روز روند قیمت دلار چگونه است. دو دیدگاه درباره روند قیمت دلار در بازار امروز وجود دارد.

به گزارش واضح نیوز ، دیدگاه اول این است که قیمت دلار امروز به بالای مرز 50 هزار تومان می‌رسد و در همین محدوده هم باقی می‌ماند. این گروه از افزایشی‌های بازار معتقدند دلار با کانال 49 هزار تومان خداحافظی کرده و احتمالا در این هفته ما شاهد دلار 50 هزار تومانی خواهیم بود.

این عده معتقدند که تاکنون هم قیمت دلار تحت تاثیر سیاست‌های بانک مرکزی در کانال 49 هزار تومان ماندگار بوده و با ورود به نیمه دوم سال، بازارساز نمی‌تواند با قدرت نیمه اول سال، بازار را کنترل کند. در نتیجه احتمالا روند صعودی دلار آغاز شده است.

دیدگاه دوم این است که حتی اگر قیمت دلار به کانال 50 هزار تومان هم وارد شود، مقطعی است و قیمت این ارز مجددا به زیر کانال 50 هزار تومان بر می‌گردد. این گروه معتقدند بازارساز در چند ماه گذشته تمام توان خود را برای کنترل نرخ ارز به کار بسته و به سادگی اجازه نمی‌دهد که دلار وارد کانال 50 هزار تومان شود.

چون در صورت ورود دلار به کانال 50 هزار تومانی، مجوز افزایش قیمت بیشتر صادر می‌شود و این بر خلاف خواسته بازارساز است. بنابراین کاهشی‌های بازار معتقدند که دلار بالای کانال 50 هزار تومان ماندگار نیست و احتمالا تا کانال 49 هزار و 600 تومان هم پایین بیاید و فعلا در همین محدوده قیمتی بماند.

اما چیزی که هر دو گروه درباره آن نظر یکسانی دارند این است که مرز 49 هزار تومانی، کف قیمت دلار است و دلار به زیر این رقم نمی‌رسد.

البته امروز خبر دیگری هم به بازار ارز رسید و آن هم آزادسازی 1.7 میلیارد دلار از دارایی‌های ارزی ایران در لوکزامبورگ بود. دیوان عالی کشور لوکزامبورک امروز اعلام کرد که موانع قضایی جهت دسترسی به معادل یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار از دارایی‌های ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در این کشور برطرف شده و این منابع اکنون در دسترس بانک مرکزی قرار گرفته است.