قیمت روغن نباتی و برنج ایرانی مهر ۱۴۰۱ / روغن نباتی ارزان شد

طبق آخرین خبرها از بازار قیمت روغن نباتی و برنج ایرانی با کاهش قیمت مواجه شده است . قیمت روغن نباتی ۵ کیلویی از ۴۰۰ هزار تومان به ۲۹۵ هزار تومان کاهش یافته است و قیمت برنج ایرانی هم ۱۰ الی ۱۵ درصد کاه
قیمت روغن نباتی و برنج ایرانی مهر ۱۴۰۱ / روغن نباتی ارزان شد

طبق آخرین خبرها از بازار قیمت روغن نباتی و برنج ایرانی با کاهش قیمت مواجه شده است . قیمت روغن نباتی ۵ کیلویی از ۴۰۰ هزار تومان به ۲۹۵ هزار تومان کاهش یافته است و قیمت برنج ایرانی هم ۱۰ الی ۱۵ درصد کاهش قیمت داشته است. 

تسنیم : انجمن صنایع روغن اقدام به کاهش قیمت پایین‌تر از نرخ مصوب کرده است که 10 درصد برای روغن‌های خوراکی و 15 درصد برای روغن‌های صنف و صنعت است تا تحریک تقاضا داشته باشند و بتوانند محصولات خودشان را به فروش برسانند. 

وی در خصوص عرضه شکر هم گفت: قیمت شکر در کارخانه طبق مصوب18 هزار تومان است و قیمت فله شکر حدود 20 هزار تومان است .

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی افزود: اگر شکر بسته بندی شود 2 هزار و 500 تومان تا 3 هزار تومان برای فرآیند بسته بندی که دارد قیمت آن افزایش می یابد.

وی تاکید کرد: همه طبق قانون موظفند که قیمت مصرف کننده درج کنند.

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی هم گفت : قیمت روغن 5 کیلویی نسبت به دو ماه اخیر که 400 هزار تن بود الان 295 هزار تومان شده است و روغن مایع 900 گرمی که 68 هزار تومان بوده الان 55 هزار تومان شده است.

رضا کنگری در خصوص قیمت برنج گفت: برنج ایرانی حدودا 10 تا 15 درصد کاهش پیدا کرده است و بار قدیم گران‌تر بوده و الان بار جدید حدودا 40 الی 45 هزار تومان شده است.

کنگری افزود: برنج ایرانی اعلا از 90 هزار تومان تا 115 تومان در بازار هست.