• چهارشنبه 04 خرداد 1401 - 6:08
  • 232
  • 0 دیدگاه

قیمت مرغ هر کیلوگرم ،امروز چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ / فراوانی مرغ دلیل کاهش قیمت است

قیمت مرغ هر کیلوگرم ،امروز چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ / فراوانی مرغ دلیل کاهش قیمت آن در بازار است . حالی که قیمت مصوب مرغ گرم ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان تعیین شده است در بازار کیلویی ۳۵ تا ۴۶ هزار تومان به دست م
قیمت مرغ هر کیلوگرم ،امروز چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ / فراوانی مرغ دلیل کاهش قیمت است

قیمت مرغ هر کیلوگرم ،امروز چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ / فراوانی مرغ دلیل کاهش قیمت آن در بازار است . حالی که قیمت مصوب مرغ گرم ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان تعیین شده است در بازار کیلویی ۳۵ تا ۴۶ هزار تومان به دست مصرف کننده می‌رسد.

واضح نیوز جامعه : مرغ که پرمصرف‌ترین و گران‌ترین چهار قلم کالای اساسی است با وجود نرخ مصوب ۵۹ هزار و۸۰۰ به تدریج به قیمت‌های پایین‌تر رسید و اکنون در سطح بازار اصفهان خبر از نرخ ۳۵ هزار تومانی برای فروش این محصول به گوش می‌رسد. قابل توجه آنکه با وجود این میزان از کاهش نرخ، بازهم مشتری چندانی در این بازار نیست تا جایی که فروشندگان برای جلوگیری از فاسد شدن محصولات خود مجبور به کاهش بیشتر قیمت می‌شوند

چرایی کمتر بودن قیمت مرغ کمتر از نرخ مصوب

باوجود روند فعلی قیمت‌ها در بازار مرغ به عنوان یکی از اصلی‌ترین اقلام اساسی، سوال آن است که دلیل کاهش نرخ مرغ در این مدت چندروزه پس از افزایش یارانه‌ها چه بوده است؟ چرا قیمت تعیین شده بسیار بالاتر از قیمت کنونی مرغ اعلام شد؟ این شرایط قیمتی تا چه زمان پابرجا خواهد بود؟

قیمت مرغ هر گرم ، قیمت مصوب مرغ ،جدیدترین اخبار مرغ

کاهش تقاضا مساوی با کاهش قیمت مرغ

پس از آنکه دولت قیمت مرغ را رسماً افزایش داد خرده‌فروش‌ها به دلیل کاهش تقاضا و فراوانی تولید مجبور به فروش باقیمت کمتر شدند. به‌طوری‌که فعالان این بخش دلیل اصلی برای افت قیمت مرغ را کاهش خریدها مطرح می‌کنند. برخی دیگر هم بر این باورند که علت کاهش خریدها عادت نکردن مردم به قیمت‌های جدید است.

مردم عادت نکردند

مردم هنوز به قیمت‌های جدید عادت نکرده‌اند. در مواقعی که به اسم جراحی اقتصادی، قیمت ارز و مبلغ یارانه‌ها اصلاح می‌شود، طبیعی است که شرایط بازار از حالت طبیعی خارج شود. چراکه تا چند همین هفته پیش قیمت مرغ در هر کیلوگرم ۲۷ هزارتا ۳۰ هزار تومان بود، اما اکنون مردم با نرخ مصوب ۶۰ هزار تومان مواجه شده‌اند.

منبع : ایمنا