قیمت مرغ دوشنبه ۲۶ اردیبهشت / مرغ ۱۰ هزار تومان ارزان شد

بررسی‌ها در میدان بهمن و میادین میوه‌وتره‌بار تهران نشان می‌دهد امروز هم قیمت گوشت مرغ و تخم مرغ کاهش داشته داشته است. واضح نیوز - با توجه به اصلاح نرخ ارز و توزیع عادلانه نظام یا
قیمت مرغ دوشنبه ۲۶ اردیبهشت / مرغ ۱۰ هزار تومان ارزان شد

بررسی‌ها در میدان بهمن و میادین میوه‌وتره‌بار تهران نشان می‌دهد امروز هم قیمت گوشت مرغ و تخم مرغ کاهش داشته داشته است.

واضح نیوز - با توجه به اصلاح نرخ ارز و توزیع عادلانه نظام یارانه‌ای، وضعیت بازار نشان می‌دهد که امروز هم گوشت مرغ و تخم‌مرغ زیر قیمت جدید مصوب دولت در بازار عرضه شد؛ بنابراین مردم نگرانی در خصوص قیمت‌ها و عرضه نداشته باشند.

ایرنا نوشت، روز پنجشنبه گذشته که نخستین روز اجرای طرح توزیع عادلانه یارانه کالاهای اساسی بود و قیمت برخی کالاها تغییر کرد، به دلیل عرضه کالاها به خصوص روغن و گوشت مرغ با قیمت‌های قبلی، تقاضا به شدت افزایش یافت؛ به طوری که عرضه این دو کالا با مشکلاتی مواجه شد، اما این مشکل نه‌تنها در دو روز گذشته برطرف شده، بلکه قیمت مرغ روند کاهشی داشته است.

 

براساس مشاهدات، هم‌اکنون قیمت هر کیلو گوشت مرغ در عمده فروشی‌ها با ادامه روند کاهشی که از روز گذشته آغاز شده بود، در حدود ۴۱ تا ۴۴ هزار تومان در نوسان است.

 

امروز ۴۵۰ تن گوشت مرغ در میدان بهمن و میادین میوه‌وتره‌بار شهرداری تهران توزیع شد؛ همچنین مشاهدات حاکی از آن است که میزان ورودی گوشت مرغ در میدان بهمن، جدا از ۱۳۰ تن عرضه شده در میدان پیروزی و سایر میادین تهران بوده و در سطح خرده‌فروشی‌ها نیز قیمت این محصول کیلویی حدود ۵۰ هزار تومان و حتی در برخی موارد کمتر از این قیمت به فروش می‌رسد.

 

در پی اصلاح سیاست ارز ترجیحی، نرخ مصوب هر کیلو گوشت مرغ گرم در عمده‌فروشی ۵۵ هزار و ۵۰۰ تومان و برای مصرف‌کنندگان ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان تعیین شده است، اما اکنون قیمت گوشت مرغ در خرده فروشی‌ها حدود ۱۰ هزار تومان کمتر از نرخ مصوب است.

 

بنا بر این گزارش، قیمت عمده فروشی هر کیلوگرم گوشت مرغ از عصر روز گذشته در میدان بهمن به ۴۶ هزار تومان و در خرده فروشی‌ها به ۵۶ هزار تومان رسیده بود.

 

پیش‌بینی می‌شود که قیمت گوشت مرغ با افزایش تولید با باز هم کاهش داشته باشد.

 

حجم عرضه مرغ در روز پنجشنبه کاهش داشت، اما با اقدامات وزارت جهاد کشاورزی در دو روز گذشته هیچ مشکلی در عرضه محصولات در میادین میوه و تره بار وجود ندارد.