تبلیغات بنری
بهای نفت خام وست تگزاس اینترمدییت (WTI) آمریکا به منفی37دلار و 63سنت در هر بشکه رسیده است و به این ترتیب رکودی تاریخی را تجربه کرد.   به‌دنبال کاهش شدید تقاضای جهانی نفت به‌دلیل بحران اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، ساعاتی قبل قیمت نفت سبک تگزاس (WTI) در معاملات امروز دوشنبه بورس کالای نیویورک به‌شدت رو به کاهش گذاشت.   در اوایل سال جاری میلادی قیمت هر بشکه نفت خام سبک تگزاس بیش از 60 دلار بود اما در ادامه روند قیمت نفت در بازارهای جهانی نزولی شد و پس از شیوع ویروس کرونا در…
قیمت نفت آمریکا به منفی۳۷دلار رسید

بهای نفت خام وست تگزاس اینترمدییت (WTI) آمریکا به منفی37دلار و 63سنت در هر بشکه رسیده است و به این ترتیب رکودی تاریخی را تجربه کرد.

 

به‌دنبال کاهش شدید تقاضای جهانی نفت به‌دلیل بحران اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، ساعاتی قبل قیمت نفت سبک تگزاس (WTI) در معاملات امروز دوشنبه بورس کالای نیویورک به‌شدت رو به کاهش گذاشت.

 

در اوایل سال جاری میلادی قیمت هر بشکه نفت خام سبک تگزاس بیش از 60 دلار بود اما در ادامه روند قیمت نفت در بازارهای جهانی نزولی شد و پس از شیوع ویروس کرونا در اکثریت قریب به اتفاق جهان و وضع محدودیت‌های شدید برای مهار این ویروس، روند نزولی قیمت نفت با شدتی کم‌سابقه ادامه یافت.

 

اگرچه کشورهای تولیدکننده نفت ــ اعم از اعضای اوپک و سایر تولیدکنندگان ــ اخیراً برای کاهش 10میلیون‌بشکه‌ای تولید روزانه نفت خود به توافق رسیدند، اما افت واردات نفت به‌ویژه در کشورهای بزرگ واردکننده این محصول به‌حدی بوده است که حتی این کاهش چشمگیر تولید نیز نتوانسته است از مازاد نفت در بازار جلوگیری کند.