ماجرای اخذ مالیات از برندگان قرعه کشی خودرو چیست ؟ + جزئیات

ماجرای اخذ مالیات از برندگان قرعه کشی خودرو چیست ؟ + جزئیات و اخذ مالیات پس از حذف قرعه‌کشی خودرو!/ طرح جدید چه تاثیری در بازار دارد؟ وزارت صمت اعلام است که می‌خواهد قرعه‌کشی خودرو را
ماجرای اخذ مالیات از برندگان قرعه کشی خودرو چیست ؟ + جزئیات

ماجرای اخذ مالیات از برندگان قرعه کشی خودرو چیست ؟ + جزئیات و اخذ مالیات پس از حذف قرعه‌کشی خودرو!/ طرح جدید چه تاثیری در بازار دارد؟

وزارت صمت اعلام است که می‌خواهد قرعه‌کشی خودرو را تا آخر امسال حذف کند و شرایط جدیدی را نیز برای آن اعلام کرده است. از جمله می‌توان به دریافت مالیات اشاره کرد. طرح جدید فروش خودرو چه تاثیری در بازار دارد؟

واضح نیوز سرویس اقتصادی به نقل از تجارت نیوز؛ برنامه اصلی وزارت صمت این است که پس از حذف قرعه‌کشی و در صورت تصویب طرح مالیات بر درآمد در مجلس شورای اسلامی، از فروشندگان خودرو (احتمالا فقط آنهایی که از مسیر طرح‌های فروش خودروسازان موفق به خرید شده‌اند) مالیات دریافت کند.

در صورت تصویب طرح مالیات بر عایدی سرمایه در مجلس، فروشندگان خودروهای صفر داخلی، باید تا ۷۰ درصد مابه‌‌التفاوت قیمت کارخانه و بازار، مالیات بپردازند (دنیای اقتصاد).

طرح جدید فروش خودرو عملی می‌شود؟

بابک صدرایی، کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: ممکن است این طرح اجرایی شود و برای کوتاه‌مدت نیز تاثیر مثبت بگذارد. اما در بلندمدت عواقب سنگینی هم برای مردم، خودروسازان و هم برای دولت خواهد داشت.

او افزود: دولتمردان درحال دور شدن از واقعیت‌ها هستند. در فضایی که به دلایل مختلف مانند رکود، تحریم و تورم چالش‌های زیادی در سر راه مردم عادی و تولیدکنندگان وجود دارد، این نوع مالیات‌ها مشکلاتی را ایجاد می‌کند. از جمله افزایش بیشتر قیمت‌ها و کاهش میزان تولید.

صدرایی گفت: اگر افراد کمتری اقدام به خرید خودرو کنند و خودروسازان در شرایط ضرر باشند، عرضه خودرو را به بازار کم می‌کنند. در نتیجه تبعات آن به مردم منتقل می‌شود و این دور باطل ادامه یابد.