• یکشنبه 29 خرداد 1401 - 9:51
  • 212
  • 0 دیدگاه

ماجرای دکتر براتی جراح زانو برنامه طبیب و اظهارات او درباره ارتباط شیوع آرتروز و نماز خواندن

ماجرای دکتر براتی جراح زانو برنامه طبیب و اظهارات او درباره ارتباط شیوع آرتروز و نماز خواندن و دردسرهای درست شده برای وی و توقف پخش برنامه طبیب را بخوانید  کارشناس جنجالی برنامه طبیب پزشکی بنا
ماجرای دکتر براتی جراح زانو برنامه طبیب و اظهارات او درباره ارتباط شیوع آرتروز و نماز خواندن

ماجرای دکتر براتی جراح زانو برنامه طبیب و اظهارات او درباره ارتباط شیوع آرتروز و نماز خواندن و دردسرهای درست شده برای وی و توقف پخش برنامه طبیب را بخوانید 

کارشناس جنجالی برنامه طبیب پزشکی بنام دکتر براتی جراح زانو بود که حرفهایش حسابی رسانه ای شد و باعث توقف پخش برنامه طبیب شد. 

اما ویدیو منتشر از دکتر براتی درباره ادعای وی از اینکه صحبت های وی در برنامه طبیب تقطیع شده است و وی نماز را یکی از عوامل آرتروز اعلام نکرده است. 

در ویدیو زیر دکتر براتی توضیحاتی ارائه می‌کند درباره حضورش در برنامه طبیب و صحبت هایی که انجام داده است 

تولید و پخش برنامه طبیب  

تلویزیون به دلیل آنچه «بی توجهی به استانداردهای تخصصی برنامه زنده» عنوان کرده است، برنامه «طبیب» را متوقف کرد.

 ایسنا نوشت : پایگاه اطلاع‌رسانی سیما در ساعت پایانی از روز شنبه ـ ۲۸ خرداد ماه ـ با انتشار خبری، اعلام کرد: «معاونت سیما در پی ضعف مفرط برنامه طبیب شبکه سه در رعایت استانداردهای برنامه تخصصی زنده، به استحضار مردم شریف ایران می رساند؛

متاسفانه در برنامه امروز طبیب شبکه سه، از سوی مهمان ادعایی عجیب و غیرعلمی مطرح شد که به درستی موجب تعجب و تذکر و اعتراض جمعی از استادان مومن و متعهد کشور به این ادعای غیرعلمی و جریحه‌دار شدن احساسات پاک مخاطبان مومن و فهیم شد.

متاسفانه مجری برنامه نیز علی‌رغم داشتن تجربه کافی، نتوانست به موقع در واکنش به این ادعای عجیب، از مهمان برنامه مستنداتی برای این اظهار نظر درخواست کند و اظهارات غیرمستند مهمان را تصحیح کند.

معاونت سیما در پی این اتفاق غیر قابل توجیه در آنتن زنده، ضمن عذرخواهی از عموم مخاطبان، پخش برنامه طبیب را به دلیل ضعف و قصور دست‌اندرکاران برنامه تا اطلاع ثانوی با هدف اصلاح رویه های خلاف ضوابط متوقف می‌کند.»

در ادامه این مطلب معاونت سیما آمده است: «برنامه طبیب در آینده نزدیک و پس از اطمینان از رعایت استانداردهای ضروری برنامه‌های زنده و تخصصی، پخش خود را از سر خواهد گرفت.»

بر اساس این گزارش ایسنا، برنامه «طبیب» پیشتر هم در تابستان سال گذشته به دلیل مطالب مطرح‌شده توسط مجری در ارتباط با نحوه مدیریت کرونا با حاشیه‌هایی همراه شده بود که به استناد برخی خبرهای منتشرشده در فضای مجازی، توبیخ مجری از سوی مدیر شبکه سه را به همراه داشت.

سال ۹۹ هم ادعای عجیب یک مهمان در این برنامه مبنی بر اینکه با زهر زنبور عسل می‌توان بیماری کرونا را درمان کرد، بسیاری نگاه‌ها و انتقادها را متوجه «طبیب» کرد.

این بار اما مهمان برنامه، به گواه ویدئوهای منتشرشده در فضای مجازی، ادعایی را درباره افزایش آرتروز زانو در بین مردم کشورهای مسلمان نسبت به کشورهای غربی مطرح کرده و آن را به برخی شیوه های زندگی نسبت داده است.

در پی پخش قسمت هایی از این برنامه در فضای مجازی، مهمان «طبیب» در ویدئویی با ابراز تاسف از تقطیع شدن صحبت هایش، بر اعتقادات خود به عنوان یک مسلمان به واجبات شرعی (نماز خواندن) تاکید کرد و سعی در توضیح کامل مطالب عنوان شده در این برنامه داشت.

تا لحظه انتشار این خبر توضیحی رسمی از سوی مسوولان شبکه سه و همچنین سازندگان برنامه «طبیب» عنوان نشده است