• چهارشنبه 11 خرداد 1401 - 14:55
  • 2053
  • 0 دیدگاه
  • اخبار ,

مجری صدا و سیما سخنگوی وزارت صمت شد ؛بیوگرافی امید قالیباف کیست؟

واضح نیوز سیاسی- امید قالیباف مجری معروف صدا و سیما از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت به عنوان سخنگوی جدید وزارت صمت انتخاب و معرفی شد. بیوگرافی و زندگی شخصی و تحصیلات و ویکی پدیا امید قالیباف مجری و سخن
مجری صدا و سیما سخنگوی وزارت صمت شد ؛بیوگرافی امید قالیباف کیست؟

واضح نیوز سیاسی- امید قالیباف مجری معروف صدا و سیما از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت به عنوان سخنگوی جدید وزارت صمت انتخاب و معرفی شد. بیوگرافی و زندگی شخصی و تحصیلات و ویکی پدیا امید قالیباف مجری و سخنگوی وزارت صمت و مجری صدا و سیما را در این گزارش بخوانید. 

معرفی امید قالیباف به عنوان سخنگوی وزارت صمت

سید رضا فاطمی امین، وزیر صمت، امید قالیباف، مجری برنامه های خبری صدا و سیما را که عموما اجرای برنامه های چالشی خبری را بر عهده داشته است، به سمت مشاور وزیر در امور رسانه و سخنگوی وزات صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد.

 امید قالیباف سخنگوی وزارت صمت , بیوگرافی سخنگوی وزارت صمت امید قالیباف

امید قالیباف که پیش از این برنامه هایی نظیر گفت و گوی ویژه خبری ۲۲:۳۰ را در شبکه دو سیما و میز اقتصاد را در شبکه یک اجرا کرده است، روز گذشته حکم انتصاب خود در این سمت را در صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام به اشتراک گذاشت و فورا عبارت «سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت» را به بایوی پروفایلش اضافه کرد.

در حکم فاطمی امین آمده است: «انتظار می‌رود با همگرایی همه بخش‌های مرتبط در وزارت صنعت، معدن و تجارت و سایر سازمان‌های حاکمیتی در خدمت به مردم و کسب و کارها کوشا باشید.»

امید قالیباف

امید قالیباف کیست؟ (بیوگرافی و زندگی شخصی)

امید قالیباف متولد آبان ماه ۱۳۴۸ در آبادان است.

وی گوینده خبر و کارشناس اقتصادی در صدا و سیما است.

قالیباف مدرک دکترای اقتصاد دارد .

ازدواج و همسر 

در سال ۱۳۹۳ با شعله رزم جو، گوینده خبر صدا و سیما ازدواج کرد که ثمره ازدواج این‌ زوج خبری، فرزندی به نام شایان است.

امید قالیباف سخنگوی وزارت صمت ,بیوگرافی امید قالیباف, ازدواج و همسر امید قالیباف

ورود به عرصه گویندگی و مجری گری صدا و سیما

امید قالیباف که کار در حوزه خبر را از سال ۱۳۷۷ آغاز کرد، پیش از این در مصاحبه‌ای درباره نحوه شروع فعالیتش در دنیای خبر این‌طور گفته بود: «سال ۷۵ همکاری‌ام با پژوهش معاونت سیاسی صدا و سیما شروع شد. سال ۷۶ یک آگهی در روزنامه چاپ شد که واحد مرکزی خبر، خبرنگار استخدام می‌کند. ما طبقه سوم بودیم و واحد مرکزی خبر طبقه چهار، من و همکارم آقای امامی گفتیم شرکت کنیم. بدون اینکه دوستان متوجه شوند که ما همکارشان هستیم، فرم‌ها را پر کردیم و در آزمون شرکت کردیم. مصاحبه تصویری را هم رفتیم و همه مراحل طی شد تا اینکه رسید به مصاحبه. آنجا تازه مدیران واحد مرکزی خبر فهمیدند که ما همکار طبقه سومشان هستیم. ولی باز هم پارتی‌ بازی نشد. خلاصه از آن فیلتر هم عبور کردیم و شدیم خبرنگار. سال ۷۷ پذیرفته شدم، بعد یک دوره آموزشی شش ماهه با خبرنگاران باسابقه‌تر دیدیم و سپس کارمان را شروع کردیم.»

شعله رزمجو گوینده خبر و امید قالیباف سخنگوی وزارت صمت

او معتقد است در طول ۲۴ سال فعالیت در این حوزه، معنای خبر برایش تغییر کرده و از جذابیت و هیجانی که نزدیک به ۱۰ سال برایش ادامه داشت، به سمت تلاش برای یافتن راه حل برای مشکلات اقتصادی که حوزه تخصصی‌اش است تبدیل شده است.