• سه شنبه 17 خرداد 1401 - 23:07
  • 173
  • 0 دیدگاه
  • اخبار ,

مذاکرات ایران و عربستان وارد مراحل پیشرفته شده است

واضح نیوز سیاسی: نخست وزیر عراق گفت که مذاکرات ایران و عربستان به میزبانی بغداد وارد مراحل پیشرفته شده است. خبرگزاری مهر نوشت: مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق تاکید کرد که مذاکرات میان ایران و عربستان
مذاکرات ایران و عربستان وارد مراحل پیشرفته شده است

واضح نیوز سیاسی: نخست وزیر عراق گفت که مذاکرات ایران و عربستان به میزبانی بغداد وارد مراحل پیشرفته شده است.

خبرگزاری مهر نوشت: مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق تاکید کرد که مذاکرات میان ایران و عربستان به میزبانی بغداد وارد مراحل پیشرفته شده است.

وی با اشاره به روابط خارجی عراق و نقش منطقه‌ای این کشور گفت: بغداد نقش مهمی در نزدیک کردن دیدگاه‌ها میان کشورهای منطقه از طریق میزبانی مذاکرات میان عربستان و ایران بازی کرد.

پیشتر وزیر خارجه عراق درباره مذاکرات ایران و عربستان سعودی ابراز امیدواری کرده بود که به‌زودی دور جدید گفت‌وگوهای دو کشور به میزبانی بغداد برگزار خواهد شد. «فواد حسین» در نشست مطبوعاتی مشترک با حسین امیرعبداللهیان در تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا مشخص است که دور بعدی مذاکرات ایران و عربستان چه زمانی در بغداد برگزار می‌شود و آیا زمان آن تعیین شده است، گفته بود: امیدواریم دور بعدی این گفت‌وگوها به زودی برگزار شود.

تاکنون چندین دور مذاکره از فروردین سال گذشته میان تهران و ریاض به میزبانی بغداد برگزار شده است.

از سوی دیگر نخست وزیر عراق در مورد مسائل مربوط به انرژی در این کشور گفت: هیچ مدیریتی بر مصرف برق صورت نگرفته است و همه بدهی‌های مربوط به گاز ایران در دولت‌های سابق و دولت فعلی پرداخت نشده و تنها بخش اندکی از آن پرداخت شده است.

الکاظمی در مورد پرونده امنیت غذایی در عراق گفت: برای حمایت از برخی اقشار نیاز به قانون امنیت غذایی داریم و این بدون بودجه اجرایی نمی‌شود، ما مبالغ خوبی از فروش مازاد نفت داریم، اما برای پرداخت آن نیازمند قانون هستیم.