• جمعه 16 اردیبهشت 1401 - 8:14
  • 151
  • 0 دیدگاه

معجزه درمانی کدوتنبل برای سیستم ایمنی بدن را بدانید

کدو تنبل یا کدو حلوایی میوه‌ای است از خانواده کدو که رنگ نارنجی دارد و به مصارف گوناگون می‌رسد. اندازهٔ این میوه می‌تواند بسیار بزرگ شود. بزرگ‌ترین کدو تنبل دنیا وزنی بیش از ۸۰۰ کی
معجزه درمانی کدوتنبل برای سیستم ایمنی بدن را بدانید

کدو تنبل یا کدو حلوایی میوه‌ای است از خانواده کدو که رنگ نارنجی دارد و به مصارف گوناگون می‌رسد. اندازهٔ این میوه می‌تواند بسیار بزرگ شود. بزرگ‌ترین کدو تنبل دنیا وزنی بیش از ۸۰۰ کیلوگرم داشته‌است. کدو تنبل بسیار درشت بیضوی شکل یا کروی و بیشتر اوقات دنبلی شکل است و وزن آن در حالت عادی به ۴۰ کیلوگرم هم می‌رسد که نوع بیضوی آن به خاطر استفاده از تخم آن کاشته می‌شود.

رژیم غذایی سرشار از سبزی‌ و میوه‌ می‌تواند فشارخون، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و سکته مغزی و خطر مشکلات چشمی و گوارشی را کاهش دهد، از برخی از انواع سرطان‌ پیشگیری کند و تأثیر مثبتی نیز بر قند خون داشته باشد که می‌تواند به حفظ اشتها کمک کند.

به گزارش واضح نیوز ، خوردن سبزی‌ها و میوه‌های غیر نشاسته‌ای مانند سیب، گلابی و سبزی‌های برگ سبز حتی ممکن است باعث کاهش وزن شود.

دستکم ۹ خانواده مختلف از میوه‌ و سبزی‌ها وجود دارد که هر کدام دارای صدها ترکیب گیاهی مختلف بوده و برای سلامتی مفید هستند. افراد می بایست انواع و رنگ‌های متنوعی از محصولات را مصرف کنند تا ترکیبی از مواد مغذی موردنیاز بدن فراهم شود.

خواص غذایی کدوتنبل

یکی از این میوه‌های بسیار مفید کدو تنبل است. این کدو سرشار از بتاکاروتن است که یک کاروتنوئید (رنگدانه گیاهی) نیز محسوب می‌شود. بتاکاروتن در بدن به ویتامین A تبدیل شده و در تولید آنتی‌بادی‌هایی که با عفونت مبارزه می‌کنند، استفاده می‌شود. بتاکاروتن همچنین برای حفظ یکپارچگی سلول‌های چشم، پوست، ریه‌ها و روده نیز لازم است.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، در مطالعات انجام شده به مدت ۱۰ سال یا بیشتر، افرادی که بیشترین مصرف غذاهای غنی از بتاکاروتن مانند کدوتنبل، هویج، سیب‌زمینی شیرین و سبزی‌های برگ‌دار را داشتند، در مقایسه با کسانی که کمترین میزان مصرف را دارند، هشت تا ۱۹ درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به بیماری قلبی، سکته مغزی یا مرگ به هر دلیلی بودند.

ایسنا