• دوشنبه 02 خرداد 1401 - 11:37
  • 181
  • 0 دیدگاه
  • ورزشی ,

منچسترسیتی قهرمان لیگ برتر فوتبال انگلیس شد

واضح نیور ورزشی: شاگردان پپ گواردیولا در حالی که تا دقیقه 75 با دو گل از میهمان خود استون ویلا عقب افتاده بودند، طی پنج دقیقه سه گل به ثمر رسانده و برای ششمین بار فاتح لیگ برتر انگلیس شدند تیم فوتب
منچسترسیتی قهرمان لیگ برتر فوتبال انگلیس شد

واضح نیور ورزشی: شاگردان پپ گواردیولا در حالی که تا دقیقه 75 با دو گل از میهمان خود استون ویلا عقب افتاده بودند، طی پنج دقیقه سه گل به ثمر رسانده و برای ششمین بار فاتح لیگ برتر انگلیس شدند

تیم فوتبال منچسترسیتی موفق شد با کامبک به‌یاد ماندنی مقابل استون ‌ویلا قهرمان لیگ برتر انگیس شود.

در آخرین هفته رقابت‌های لیگ برتر فوتبال انگلیس، عصر یک‌شنبه 2 خرداد منچسترسیتی در حالی که 2 بر صفر از استون ویلا عقب افتاده بود، در عرض پنج دقیقه 3 گل به ثمر رساند و برای ششتمین بار عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را به دست آورد.

استون ویلا تا دقیقه 75 این دیدار با دو گل «ماتی کاش» و «فیلیپ کوتینهو»، 2‌ بر صفر از حریف خود پیش افتاده بود، اما سیتیزن‌ها در دقیقه 76 و 81 توسط «ایلیکای گوندوگان» و در دقیقه 78 توسط «رودری» به گل رسیدند تا شبی دیوانه‌وار را در ورزشگاه «اتحاد» شهر منچستر رقم بزنند و جام قهرمانی را از آن خود کنند.

شاگردان گواردیولا با این پیروزی 93 امتیازی شدند و با یک امتیاز بیشتر نسبت به لیورپول 92 امتیازی جام قهرمانی را بالای سر بردند.

این چهارمین قهرمانی منچسترسیتی در رقابت‌های لیگ برتر فوتبال انگلیس در طول پنج سال گذشته بود. سیتیزن‌ها در فصول 18-2017، 19-2018، 21-2020 و 22-2021 عنوان قهرمانی را از آن خود کردند.

در دیگر دیدار مهم عصر امروز، لیورپول در ورزشگاه «آنفیلد» با نتیجه 3 بر یک مقابل ولورهمپتون واندرز به برتری رسید و با 92 امتیاز فصل را در جایگاه دوم به پایان رساند.