• دوشنبه 09 خرداد 1401 - 13:29
  • 269
  • 0 دیدگاه

نتایج (کلید) اولیه کنکور کارشناسی ارشد 1401 امروز دوشنبه 9 خرداد منتشر شد

واضح نیوز اخبار حوزه و دانشگاه / کلید اولیه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1401 در سایت سازمان سنجش آموزش کشور امروز دوشنبه 9 خرداد 1401 منتشر شد. به نقل از مهر، آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ در روز
نتایج (کلید) اولیه کنکور کارشناسی ارشد 1401 امروز دوشنبه 9 خرداد منتشر شد

واضح نیوز اخبار حوزه و دانشگاه / کلید اولیه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1401 در سایت سازمان سنجش آموزش کشور امروز دوشنبه 9 خرداد 1401 منتشر شد.

به نقل از مهر، آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ۲۸، ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت ماه با رعایت تمام شیوه‌نامه‌های بهداشتی در ۱۸۶ شهرستان، ۳۸۱ حوزه اصلی و ۱ هزار و ۷۷۰ حوزه فرعی برگزار شد.

در مجموع ۶۴۷ هزار و ۲۰۹ داوطلب (با احتساب علاقه‌مندی به شرکت در مجموعه امتحانی دوم) متقاضی شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته امسال هستند که از این تعداد ۳۳۹ هزار و ۹۰۶ نفر داوطلب زن (معادل ۵۳ درصد) و ۳۰۷ هزار و ۳۰۳ داوطلب مرد (معادل ۴۷ درصد) هستند. همچنین ۵ هزار و ۵۴۶ داوطلب که هنوز دانشجو هستند حوزه امتحانی خود را تغییر دادند.

نحوه مشاهده کلید آزمون

کلید اولیه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ در سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اینجا قابل مشاهده است.

بارگذاری کلید سوالاتی فایل دفترچه متناظر

بر اساس توضیحات سازمان سنجش تمام تنوع دفترچه ها در این سامانه وجود ندارد؛ صرفا کلید سوالاتی در این سامانه بارگذاری شده است که فایل دفترچه متناظر آن در سایت سازمان سنجش منتشر شده است.

همچنین سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرده است کلید اولیه سوالات که در سایت قرار گرفته است، غیر قابل استناد است و پس از دریافت نظرات داوطلبان و صاحب نظران کلید نهایی سوالات تهیه و بر اساس آن کارنامه داوطلبان استخراج خواهد شد.

نحوه اعتراض

داوطلبان در صورت تمایل می توانند حداکثر تا تاریخ ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ با مراجعه به سامانه پاسخگویی اینترنتی (request.sanjesh.org) نسبت به تکمیل فرم «اعتراض به کلید سوالات»/ «آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱» اقدام کنند.

نظرات داوطلبان فقط تا تاریخ مذکور و از طریق فرم ذکر شده دریافت خواهد شد و به موارد ارسالی از طریق دیگر (نامه مکتوب یا فرم عمومی در سامانه پاسخگویی و ...) یا پس از تاریخ اعلام شده رسیدگی نخواهد شد.

تاریخ دقیق اعلام نتایج

به گفته رئیس سازمان سنجش آموزش کشور نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ اواخر خرداد اعلام می‌شود و انتخاب رشته برای داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند در اوایل تیرماه انجام می‌شود. داوطلبان مجاز امکان انتخاب ۱۰۰ کدرشته را دارند.

آزمون‌های تشریحی و مصاحبه رشته‌های خاص در نیمه دوم تیرماه انجام می‌گیرد و نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ در هفته اول شهریور اعلام خواهد شد.