• دوشنبه 02 خرداد 1401 - 11:55
  • 862
  • 0 دیدگاه

نحوه دریافت وام ۳۰ میلیون تومانی برای ثبت نام در مدارس چگونه است

واضح نیوز اجتماعی: معاون وزیر آموزش و پرورش از طراحی وام ۳۰ میلیون تومانی برای ثبت نام دانش‌آموزان در مدارس خبر داد. به گفته احمد محمودزاده، کمک هزینه تا سقف ۳۰ میلیون تومان برای شهریه مدارس، از
نحوه دریافت وام ۳۰ میلیون تومانی برای ثبت نام در مدارس چگونه است

واضح نیوز اجتماعی: معاون وزیر آموزش و پرورش از طراحی وام ۳۰ میلیون تومانی برای ثبت نام دانش‌آموزان در مدارس خبر داد.

به گفته احمد محمودزاده، کمک هزینه تا سقف ۳۰ میلیون تومان برای شهریه مدارس، از طریق بانک‌های قرض‌الحسنه به خانواده‌های دانش‌آموزان اعطا می‌شود.

 وام 30 میلیونی بانک مهر ایران بر اساس خوش حسابی و امتیاز مشتریان به آنها پرداخت می شود. این وام قرض الحسنه است.

به گزارش واضح نیوز وام 30 میلیونی بانک مهر ایرانی یکی از تسهیلات قرض الحسنه این بانک است که بر اساس خوض حسابی، امتیاز مشتریان و رفتار گذشته آنها پرداخت می شود. بازپرداخت این وام به به دو روش یک ساله و دو ساله قابل انجام است.دریافت کنندگان این وام اگر بخواهند این وام را یک ساله باز پرداخت کنند در اولین قسط یک میلیون و 200 هزار تومان باید پرداخت کنند اما مبلغ مابقی قسط آنا 2 میلیون و 727 تومان خواهد بود. اما اگر متقاضی خواهان بازپرداخت دو ساله باشد قسط اول او یک میلیون و 200 هزار تومان و مابقی اقساط یک میلیون و 363 هزار تومان خواهد بود.  به دنبال شیوع کرونا از اواخر سال گذشته بانک قرض الحسنه مهر ایران امکان درخواست وام و تسهیلات بدون ضامن خود را بر روی نرم افزار همراه بانک خود فراهم کرد.

نحوه تقاضای وام غیر حضور وام 30 میلیونی بانک مهر ایران

در این روش که بر مبنای امتیاز اعتباری مشتری است، متقاضی دریافت تسهیلات، نیازی به ارائه ضامن ندارد و در صورتی که امتیاز اعتباری وی اجازه دهد، خودش ضمانت تسهیلات دریافت  را بر عهده گرفته و تنها با ارائه یک برگه چك می‌تواند تسهیلات مورد نظر را دریافت كند.

مشتریان بانک مهر ایران می‌توانند در صفحه نخست نرم‌افزار همراه‌بانک وارد بخش تسهیلات شوند. در این بخش مشتریان می‌توانند تسهیلات دریافتی خود و اطلاعات مربوط به اقساط باقی‌مانده اعم از تعداد، مبلغ و موعد سررسید را مشاهده کنند. گزینه‌ای با عنوان درخواست تسهیلات آنلاین نیز در این صفحه وجود دارد كه با انتخاب آن، كاربر وارد بخشی می‌شود كه می‌توان تقاضای تسهیلات آنلاین را انتخاب كند. پس از این نوبت به انتخاب شعبه و حسابی می‌شود كه فرد می‌خواهد بر مبنای آن وام قرض‌الحسنه دریافت كند. در مرحله بعد وضعیت مشتری از نظر اقساط معوق یا چك برگشتی سنجید می‌‌شود. بارگذاری مدارك مرتبط با هویت مشتری، شغل و محل سكونت وی در مرحله بعد انجام می‌‌شود. به همین ترتیب مشتری مراحل بعدی را نیز روی همراه‌بانك خود طی می‌كند. در صورتی كه گردش حساب و امتیاز اعتباری وی اجازه دهد، تسهیلات به وی پرداخت می‌شود و مشتری پیش از آن تنها لازم است یك فقره چك صیادی را به‌صورت حضوری یا از طریق پست به شعبه مورد نظر برساند.

شرایط وام بانک مهر ایران

 

خوش حسابی درخواست کنندگان وام چگونه ارزیابی می شود؟

سقف این وام‌های قرض‌الحسنه بدون ضامن، همان ۳۰ میلیون تومانی است که بانک مرکزی تعیین کرده است. بانک مهر با درنظر گرفتن خوش‌حسابی و امتیاز اعتباری مشتریان و رفتارهای مالی گذشته آن‌ها، ریسک افراد را ارزیابی کرده و تصمیم به پرداخت یا عدم‌پرداخت تسهیلات به کاربران می‌گیرد.

براساس اطلاعات وب‌سایت رسمی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، این مجموعه از سال ۱۳۸۷ به طور رسمی آغاز به کار کرد. این بانک از آغاز فعالیت ۲۰۰۰ واحد فعال در نقاط مختلف کشور داشت.

اکنون بیش از ۵۲۲  شعبه آنلاین هم در بانک مهر فعالیت دارند. میزان خدمات بانکداری الکترونیکی این مجموعه نیز در چندین سال گذشته بالا رفته است که این امر باعث کاهش هزینه رفت‌وآمد افراد، تسهیل نقل و انتقال وجوه و شمولیت مالی یا دسترسی افراد بیشتر به خدمات بانکی شده است.

اقساط وام ۳۰ میلیون تومانی بدون ضامن چگونه است؟

اقساط وام ۳۰ میلیون تومانی بدون ضامن این بانک به این شکل است که اگر دریافت کننده وام بخواهد اقساط را طی یک سال ( ۱۲ ماه) پرداخت کند ، اولین قسط  یک ‌میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خواهد بود و  یازده قسط بعدی نیز هر کدام ۲ میلیون و ۷۲۷ هزار تومان است. در صورتی که متقاضی بخواهد وام را در دو سال تصفیه کند یعنی اقساط وی در ۲۴ ماه پرداخت شود ، قسط اول یک ‌میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خواهد بود و در سایر اقساط یعنی ۲۳ قسط بعدی، یک‌ میلیون و ۳۶۳ هزار تومان است.

 

 

وام قرض الحسنه بانک مهر ایران

 

دریافت وام 10 میلیونی بانک مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران نوعی وام با کارمزد ۴ درصد در قالب یکی از طرح های خود به نام طرح تداوم مهر تا سقف ۳۰ میلیون تومان پرداخت می کند که بررسی کاماپرس نشان می دهد دریافت وام ۱۰ میلیونی قرض الحسنه در قالب این طرح برای بسیاری از متقاضیان جذاب است.

به گزارش کاماپرس، متقاضیان وام های قرض الحسنه برای دریافت این وام ها از نظام بانکی کشور با موانع فراوانی روبرو هستند اما بانک قرض الحسنه مهر ایران که بانک تخصصی ارائه کننده تسهیلات قرض الحسنه به شمار می آید این قبیل وام ها را با شرایط متنوع در قالب طرح های گوناگون به افرادی که در این بانک حساب افتتاح کنند ، پرداخت می کند.

 

وامی که حتی در شرایط تورمی هم جذاب است

 

شاید برخی انواع تسهیلات قرض الحسنه این بانک به دلیل شرایط تورمی چندان جذاب نباشد اما بعضی دیگر از این وام ها کماکان برای متقاضیان جذاب است. برای مثال تسهیلاتی که در قالب طرح تداوم مهر به متقاضیان وام های قرض الحسنه بانک مهر ایران پرداخت می شود می تواند گره گشای مشکلات بسیاری از افراد باشد.

تصور کنید توان پس انداز فعلی شما مبلغ اندکی در حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومان است و می خواهید با همین مبلغ، وام قرض الحسنه به مبلغ ۱۰ میلیون تومان دریافت کنید.

قرض الحسنه مهر ایران

 

پرداخت ماهیانه ۲۲۳ هزار تومان و دریافت وام ۱۰ میلیونی

بد نیست بدانید در صورت افتتاح حساب در بانک قرض الحسنه مهر ایران و استفاده از طرح تداوم مهر ، می توانید با واريز مبلغ مستمر ماهيانه ۲۲۳.۰۰۰ تومان به مدت ۲۴ ماه ، پس از اتمام واريز مبالغ مستمر ماهيانه ،از ۱۰ميليون تومان تسهيلات قرض الحسنه با بازپرداخت ۲۴ ماهه با كارمزد ۴ درصد استفاده کنید. ساز و کار بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه تداوم مهر توسط کاماپرس مورد بررسی قرار گرفته و این بررسی ها حکایت از آن دارد که وام مذکور به گونه ای طراحی شده است که حداقل مدت بازپرداخت این تسهیلات ۲۴ماه و سقف مدت بازپرداخت هم ۶۰ ماهه است.

 

مبلغ این وام‌محدود به ۱۰ میلیون تومان نیست و همان طور که پیشتر ذکر شد تا سقف ۳۰ میلیون تومان قابل افزایش است. موضوع مهم در دریافت این تسهیلات این است که متقاضی وام، چقدر توان واریز به صورت مستمر و ماهانه دارد.

 

تسهیلات ۱۰ میلیونی تداوم مهر برای چه کسانی مناسب است؟

 

شاید ذکر مثالی از افرادی که این وام برای آنها مناسب است بتواند ذهن متقاضیان را درباره این طرح روشن کند. به عنوان مثال دانشجویانی که حداقل ۲سال از زمان تحصیل آنها باقی مانده یا حتی سربازانی که قدرت پس انداز مبلغی حدود ۲۲۳ هزار تومان به صورت ماهانه را دارند و تمايل دارند پس از گذشت حداقل ۲۴ ماه به موجب واريز مستمر ماهيانه ، از وام۱۰ میلیونی استفاده کنند ، تسهیلات مذکور برای آنها گره گشا است.