• سه شنبه 03 خرداد 1401 - 10:44
  • 218
  • 0 دیدگاه
  • اخبار ,

نفت روسیه در انتظار تحریم های اتحادیه اروپا / روسیه نفت خود را چگونه خواهد فروخت

طبق اعلام وزیر اقتصاد آلمان، اتحادیه اروپا احتمالا تا چند روز آینده برای تحریم واردات نفت روسیه به توافق می‌رسد. وزیر اقتصاد آلمان گفت تحریم نفت روسیه تا چند روز دیگر تصویب می‌شود. گزارش وا
نفت روسیه در انتظار تحریم های اتحادیه اروپا / روسیه نفت خود را چگونه خواهد فروخت

طبق اعلام وزیر اقتصاد آلمان، اتحادیه اروپا احتمالا تا چند روز آینده برای تحریم واردات نفت روسیه به توافق می‌رسد. وزیر اقتصاد آلمان گفت تحریم نفت روسیه تا چند روز دیگر تصویب می‌شود.

گزارش واضح نیوز به نقل از ایسنا، رابرت هابک، وزیر اقتصاد آلمان، در خصوص تحریم واردات نفت روسیه به اتحادیه اروپا به تلافی جنگ در اوکراین، به شبکه زد دی اف گفت: ما تا چند روز آینده به پیشرفت در این باره خواهیم رسید.

با این حال وی هشدار داد تحریم به صورت خودکار، کرملین را ضعیف نخواهد کرد. افزایش قیمت‌های جهانی نفت پس از این که آمریکا تحریم واردات نفت روسیه را اعلام کرد، باعث شد مسکو درآمد نفت بالاتری از فروش حجم کمتری نفت داشته باشد. بنابراین کمیسیون اروپا و آمریکا سرگرم کار روی پیشنهادی هستند تا دیگر هر قیمتی را برای نفت پرداخت نکنند و قیمتهای جهانی را کنترل کنند.

وزیر اقتصاد آلمان گفت: روشن است که این اقدام غیرمعمولی است اما این اقدام تنها در صورتی موثر واقع می شود که کشورهای زیادی همراهی کنند و این نکته کلیدی است.

وی روز گذشته در حاشیه مجمع جهانی اقتصاد در داووس، در مصاحبه با دویچ لند فانک از این که اتحادیه اروپا هنوز برای تحریم نفت روسیه به توافق نرسیده است، ابراز ناامیدی کرده و اظهار کرده بود اگر رئیس کمیسیون اروپا بگوید ما این اقدام را در قالب ۲۶ کشور و بدون مجارستان انجام می دهیم، در این صورت این مسیری خواهد بود که من همواره حمایت خواهم کرد اما هنوز چنین چیزی را از سوی اتحادیه اروپا نشنیده‌ام.

در میان ۲۷ عضو اتحادیه اروپا، مجارستان اصلی‌ترین مخالف تحریم واردات نفت روسیه به این بلوک است.

بر اساس گزارش رویترز، نخست وزیر هلند هم روز دوشنبه گفته بود بر این باور است که اتحادیه اروپا می‌تواند تا یک هفته آینده برای ششمین بسته تحریمهای اتحادیه اروپا علیه روسیه به توافق برسد.