• سه شنبه 03 خرداد 1401 - 18:20
  • 279
  • 0 دیدگاه

همه چیز درباره حسین عبدالباقی مالک و سازنده ساختمان متروپل آبادان + بیوگرافی و عکس

همه چیز درباره حسین عبدالباقی مالک و سازنده ساختمان متروپل آبادان + بیوگرافی و عکس حسین عبدالباقی، مالک و پیمانکار ساختمان متروپل آبادان بازداشت شدند. اما حسین عبدالباقی کیست و نقش هولدینگ ساختمانی در
همه چیز درباره حسین عبدالباقی مالک و سازنده ساختمان متروپل آبادان + بیوگرافی و عکس

همه چیز درباره حسین عبدالباقی مالک و سازنده ساختمان متروپل آبادان + بیوگرافی و عکس حسین عبدالباقی، مالک و پیمانکار ساختمان متروپل آبادان بازداشت شدند. اما حسین عبدالباقی کیست و نقش هولدینگ ساختمانی در این ماجرا چیست؟ ؟

واضح نیوز حوادث : دوم خرداد ماه بخشی از ساختمان متروپل آبادان فروریخت. این حادثه تاکنون ۵ کشته و ۲۷ مصدوم بر جای گذاشته و بر اساس برخی از گزارش‌ها حدود ۸۰ نفر در ساختمان متروپل آبادان حبس شده‌اند.

تیم‌های امداد و نجات به آبادان اعزام شده‌اند. اما در این میان مردم انتقادات بسیار زیادی به مالک اصلی ساختمان و پیمانکار آن یعنی حسین عبدالباقی دارند. چراکه ساختمان متروپل در حالی فرو ریخته که هنوز افتتاح هم نشده بود و افراد بسیاری در خصوص مشکلات این ساختمان هشدار داده بودند.

علت ریزش ساختمان متروپل چیست؟

رئیس کل دادگستری استان خوزستان در پی ریزش ساختمان در دست احداث متروپل در آبادان، دستور بررسی دقیق علت و عوامل حادثه، امدادرسانی به مصدومان و برخورد سریع و قاطع با کلیه مرتبطین و مسببین حادثه را صادر کرد.

‌تصاویر و ویدئوهایی در فضای مجازی وجود دارند که پیش بینی کرده بودند این ساختمان به دلیل عدم رعایت اصول کیفی و پایداری بنا مشکل‌ساز شود.

‌‌‌طبق برخی گزارش‌ها، سازه اصلی متروپل به قدری سست بود که ستون اصلی و حمال مجتمع‌ها نشست کرده و شکم داده بود. اعتراضات به ساخت این بنای ناایمن، باعث شد که بهمن سال گذشته، کارشناسان نظام‌مهندسی آبادان از این بنا بازدید و «‌‌‌‌‌‌‌‌در خصوص ایرادات موجود، موارد و مشکلات یافت شده را صورت‌جلسه نمودند».

سایت نظام مهندسی آبادان همچنین اعلام کرده که در این بازدید، «حسین عبدالباقی مالک و سرمایه‌گذار این پروژه بر آمادگی گروه اجرایی این پروژه در خصوص رفع مشکلات یا ایرادات ابلاغ شده از جانب سازمان نظام مهندسی تاکید نمود.»

اما مشکلات این ساختمان نهایتا نشان داد که هشدارها بی مورد نبوده و این ساختمان امروز دوم خرداد ماه فروریخت.

ساعتی بعد از ریزش ساختمان متروپل آبادان، دادستان ویژه آبادان دستور بازداشت مالک و پیمانکار این برج را صادر کرد. اما حسین عبدالباقی کیست و انتقاداتی که به وی وارد می‌شود کدام است؟

برج متروپل آبادان توسط هلدینگ عبدالباقی ساخته شده بود. با مراجعه به سایت هولدینگ عبدالباقی در معرفی این شرکت آمده که این هولدینگ از سال ۱۳۳۶ در شهرستان آبادات و در قالب گروه ساختمانی مسکن شروع به فعالیت کرده است.

این هولدینگ پروژه‌های مختلفی در حوزه طراحی و احداث ساختمان‌های مسکونی، مراکز اداری- تجاری- رفاهی، انبوه سازی، مراکز درمانی و شهرک‌سازی در کارنامه خود دارد. از سال ۷۱ به این سو، شرکت عبدالباقی توسعه پیدا کرد و وارد فعالیت در حوزه‌های مدیریت کارگاه‌ها و فروشگاه‌های تولید و توزیع آجیل و خشکبار و ایجاد رستوران‌های زنجیره ای شد و هولدینگ عبدالباقی شکل گرفت.