• دوشنبه 03 مهر 1402 - 9:19
  • 135
  • 0 دیدگاه

هواشناسی امروز دوشنبه 3 مهر / بارش باران در نقاط مختلف کشور/ وزش باد و خیزش گرد و خاک در نوار شرقی

هواشناسی امروز دوشنبه 3 مهر / وضعیت هوا امروز 3 مهر 1402 با بارش باران در نقاط مختلف کشور و وزش باد و خیزش گرد و خاک در نوار شرقی همراه خواهد بود به گزارش واضح نیوز ، رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مد
هواشناسی امروز دوشنبه 3 مهر / بارش باران در نقاط مختلف کشور/ وزش باد و خیزش گرد و خاک در نوار شرقی

هواشناسی امروز دوشنبه 3 مهر / وضعیت هوا امروز 3 مهر 1402 با بارش باران در نقاط مختلف کشور و وزش باد و خیزش گرد و خاک در نوار شرقی همراه خواهد بود

به گزارش واضح نیوز ، رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش پراکنده در نقاط مختلف کشور و وزش باد و خیزش گرد و خاک در نوار شرقی کشور خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز (۳ مهر) در استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی رگبار و رعد و برق و در اردبیل، نوار شمالی کردستان، شمال و غرب زنجان، گیلان، مازندران، غرب گلستان و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده ادامه خواهد داشت.  

وی افزود: سه‌شنبه (۴ مهر) علاوه بر مناطق یاد شده بارش به شمال شرق نیز کشیده می‌شود. 

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا چهارشنبه (۵ مهر) بارش در مازندران، گلستان و شمال سمنان پیش‌بینی می‌شود. 

وی ادامه داد: پنجشنبه و جمعه ( ۶ و ۷ مهر) بارش خفیف در مازندران و ارتفاعات البرز شرقی رخ خواهد داد.  

ضیاییان در ادامه گفت: طی دو روز آینده در نوار شرقی کشور به‌ویژه منطقه زابل وزش باد شدید، خیزش گردوخاک، کاهش دید و کیفیت هوا دور از انتظار نیست. 

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۴ مهر) نیمه‌ابری و وزش باد و گاهی ابری و افزایش باد با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتیگراد و روز چهارشنبه ( ۵ مهر) نیمه‌ابری تا ابری در بعضی ساعت‌ها افزایش باد با احتمال گرد و خاک با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. 

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۳ و ۴ مهر) اهواز با دمای ۴۴ و ۴۲ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و طی امروز شهرکرد و بیرجند با دمای ۶ و فردا شهرکرد با دمای ۷ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند. 

ایسنا