• سه شنبه 17 خرداد 1401 - 11:58
  • 200
  • 0 دیدگاه

هواشناسی سه شنبه 17 خرداد / وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در ۹ استان کشور

امروز سه شنبه 17 خرداد 1401 در بخش‌هایی از استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، گیلان، مازندران، قزوین، البرز، تهران و سمنان وزش باد شدید موقت همراه با گرد و خاک رخ خواهد داد.  و
 هواشناسی سه شنبه 17 خرداد / وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در ۹ استان کشور

امروز سه شنبه 17 خرداد 1401 در بخش‌هایی از استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، گیلان، مازندران، قزوین، البرز، تهران و سمنان وزش باد شدید موقت همراه با گرد و خاک رخ خواهد داد. 

واضح نیوز اجتماعی: بر اساس تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در بخش‌هایی از استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، گیلان، مازندران، ارتفاعات و دامنه‌های البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران، سمنان، زاگرس مرکزی و بخش‌هایی از مرکز، رگبار و رعد و برق، وزش باد گاهی وزش باد شدید موقت همراه با گرد و خاک رخ خواهد داد.

 وضعیت هوا سه شنبه 17 خرداد

چهارشنبه برای خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات شرقی البرز و طی روز‌های پنجشنبه تا شنبه برای شمال شرق، شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رگبار و رعد و برق، وزش باد گاهی وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

 

امروز در برخی مناطق غرب و جنوب غرب کشور وزش باد و پدیده گرد و خاک رخ خواهد داد.

 

همچنین روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه علاوه بر این مناطق در برخی ساعات برای استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز شامل قزوین، البرز، تهران و سمنان و همچنین استان‌های مرکزی و قم نیز وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

 

طی سه روز آینده در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و دید افقی انتظار می‌رود.

 

دریای خزر طی دو روز آینده و از اواخر وقت پنجشنبه و روز جمعه خلیج فارس مواج است./ باشگاه خبرنکاران