تبلیغات بنری
در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز سامانه بارشی در شرق و شمال‌شرق کشور، جنوب‌شرق فارس، غرب هرمزگان، دامنه‌های البرز مرکزی و همچنین شمال‌غرب کشور فعال است. وی ادامه داد: شدت بارش‌ها امروز در استان‌های خراسان شمالی و خراسان رضوی؛ از اوایل وقت فردا 15 اردیبهشت بارش‌ها در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی به صورت پراکنده ادامه دارد و سامانه بارشی به تدریج از شمال‌شرق کشور خارج می‌شود. بنابراین بعدازظهر دوشنبه آسمانی صاف تا کمی ابری در اغلب نقاط…
هواشناسی 99/2/15  / وزش باد شدید در بسیاری از استان‌ها تا15 اردیبهشت

در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز سامانه بارشی در شرق و شمال‌شرق کشور، جنوب‌شرق فارس، غرب هرمزگان، دامنه‌های البرز مرکزی و همچنین شمال‌غرب کشور فعال است.

وی ادامه داد: شدت بارش‌ها امروز در استان‌های خراسان شمالی و خراسان رضوی؛ از اوایل وقت فردا 15 اردیبهشت بارش‌ها در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی به صورت پراکنده ادامه دارد و سامانه بارشی به تدریج از شمال‌شرق کشور خارج می‌شود. بنابراین بعدازظهر دوشنبه آسمانی صاف تا کمی ابری در اغلب نقاط کشور خواهیم داشت که با افزایش نسبی دما همراه است.

ضیائیان افزود: از بعدازظهر روز 16 اردیبهشت سامانه بارشی دیگری از غرب و شمال‌غرب وارد کشور می‌شود و موجب بارش باران در این مناطق خواهد شد. روز 17 اردیبهشت با تقویت این سامانه بارشی، بارش در استان‌های جنوب‌غرب، دامنه زاگرس مرکزی، غرب سواحل خزر و دامنه البرز مرکزی شدت می‌یابد.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز پنج‌شنبه 18 اردیبهشت در شمال‌غرب و غرب کشور بارش پراکنده داریم. همچنین در روزهای 16 و 17 اردیبهشت در غرب و جنوب غرب وزش باد و گاهی و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان اضافه کرد: امروز و فردا وزش باد شدید در استان‌های تهران، سمنان، البرز، قزوین، مرکزی، قم، سیستان و بلوچستان، کرمان، اصفهان، یزد، خراسان رضوی و خراسان جنوبی پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان کرد: روز آینده اهواز با بیشینه دمای 39 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهر کرد با کمینه دمای 3 درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا صاف تا بعدازظهر وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 27 و 16 درجه خواهد بود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: امروز در تهران جهت باد شمال‌شرقی و سرعت آن 11 کیلومتر بر ساعت است. در حال حاضر شاهد رگبار پراکنده در استان تهران هستیم و نم نسبی 35 درصد است.