• سه شنبه 31 خرداد 1401 - 17:33
  • 424
  • 1 دیدگاه

زمان واریز حقوق سربازان وظیفه خرداد ۱۴۰۱ کی انجام میشود؟

واریز حقوق سرباز وظیفه خرداد 1401 و تاریخ آن کی هست ؟ و جزئیات افزایش حقوق سربازان وظیفه در سال ۱۴۰۱ و اخبار مربوط به سربازی در سال ۱۴۰۱ را بخوانید . تاریخ واریز حقوق سربازان در خرداد ۱۴۰۱ واریز ح
زمان واریز حقوق سربازان وظیفه خرداد ۱۴۰۱ کی انجام میشود؟

واریز حقوق سرباز وظیفه خرداد 1401 و تاریخ آن کی هست ؟ و جزئیات افزایش حقوق سربازان وظیفه در سال ۱۴۰۱ و اخبار مربوط به سربازی در سال ۱۴۰۱ را بخوانید .

تاریخ واریز حقوق سربازان در خرداد ۱۴۰۱

واریز حقوق سربازان وظیفه مربوط به خرداد ماه ۱۴۰۱ به مروز در حال انجام است . تا چند روز آينده واریزی برای همه سربازان مناطق مختلف انجام می‌شود. 

جزئیات بیشتر از حقوق سربازان؛ معوقه‌ها کی پرداخت می‌شود؟ (خبر ۱ خرداد)

یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که سازمان برنامه در تخصیص بودجه به ستاد کل نیروهای مسلح جهت پرداخت حقوق سربازان تخلف کرده است، گفت: ما در مجلس پیگیریم تا مصوبه مجلس شورای اسلامی در پرداخت حداقل حقوق سربازان اجرایی شود که در صورت حل این مساله، باید ماه بعد معوقه داده شود.

سید محسن دهنوی در واکنش به انتقادات مطرح شده در خصوص پرداخت حقوق سربازان اظهار کرد: طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی در بودجه سال ۱۴۰۱ باید حداقل حقوق دریافتی یک سرباز مجرد ۶۰ درصد دریافتی یک نیروی پایور باشد که این میزان برای سرباز متاهل ۹۰ درصد است. امسال حداقل حقوق دریافتی پایور پنج میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بوده که ۶۰ درصد آن سه میلیون و ۳۶۰ هزار تومان برای سرباز مجرد و برای سربازان متاهل‌ هم حدود پنج میلیون تومان می‌شود.

این عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی توضیح داد: اتفاقی که در این ماه برای واریز حقوق سربازان رخ داده این است که سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده منابع محدودی دارد به همین دلیل تخصیص بودجه کامل نبوده است، لذا ستاد کل نیروهای مسلح ناگزیر به تعیین فرمولی برای پرداخت حقوق سربازان شده است. ما از ستاد کل تشکر می‌کنیم که با تعیین چنین فرمولی تلاش کرده که بهترین حالت را پیشنهاد دهد.

دهنوی افزود: انتقاد اصلی ما به دولت و سازمان برنامه و بودجه است که قانون مصوب مجلس شورای اسلامی را به درستی اجرا نکرده است چه طور وقتی نوبت به پرداخت حقوق بقیه اقشار می‌رسد دولت خود را موظف به پرداخت کامل می‌داند اما درباره سربازان بهانه کمبود منابع می‌آورد؟ تاکید ما بر این است که باید متن قانون اجرا شود در همین راستا امروز با رئیس مجلس شورای اسلامی صحبت کردم ایشان هم پیگیر بوده و تاکیدش هم براین است که مصوبه مجلس به عنوان قانون لازم‌الاجرا است.

وی با اشاره به فرمول ستاد کل نیروهای مسلح برای پرداخت حقوق سربازان گفت: ستاد کل نیروهای مسلح علی‌رغم محدودیت در منابع یک فرمولی را تعیین کرد که براساس آن حقوق سربازان بیش از ۱۱۰ تا ۱۲۰ درصد افزایش داشته است اما هنوز با مصوبه مجلس شورای اسلامی فاصله دارد. طبق این فرمول حداقل حقوق سربازان مجرد تقریبا ۲.۵ میلیون تعیین شده حال این‌که باید طبق مصوبه مجلس حداقل حقوق سربازان سه میلیون و ۴۰۰ هزار تومان باشد پس فاصله ۹۰۰ هزار تومانی وجود دارد همین وضعیت درباره پرداخت حداقل حقوق سربازان متاهل هم وجود دارد.

نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ گفت که سازمان برنامه و بودجه در نحوه تخصیص بودجه سال جاری به ستاد کل نیروهای مسلح جهت پرداخت حقوق سربازان تخلف کرده است و تخصیص کم بوده است ستاد کل نیروهای مسلح در این وضعیت در کنار مجلس است و تمام منابع اختصاص یافته از سازمان برنامه را عینا پرداخت می‌کند اتفاقی که این ماه افتاد به دلیل کمبود منابع بوده است. ستاد کل نیروهای مسلح با پیش‌بینی فرمولی تلاش کرد تا حقوق سربازان عادلانه و متناسب توزیع شود.

حقوق پ اخبار سربازان وظیفه

دهنوی در پایان مجددا گفت: حداقل حقوق سربازان مجرد سه میلیون و ۳۶۰ هزار تومان است که این مبلغ پرداخت نشده است اگر این مساله را حل کنیم باید معوقه را ماه بعد بدهد مجلس شورای اسلامی پیگیر است که حق سربازان داده شود.

اعلام میزان حقوق سربازان مجرد و متاهل (۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱)

سازمان وظیفه عمومی اعلام کرد با توجه به تأمین منابع بودجه‌ای حقوق سربازان از سوی دولت، متناسب با اعتبار واگذاری برای سال ۱۴۰۱ میانگین حقوق سربازان وظیفه نیروهای مسلح ۱۱۵ درصد افزایش یافت.

 سازمان وظیفه عمومی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با مساعدت مجلس شورای اسلامی و دولت، میانگین حقوق کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در سال ۱۴۰۱ به نسبت سال ۱۴۰۰ به میزان ۱۱۵ درصد رشد یافته و از مبلغ یک میلیون و۴۹۰ هزار تومان در فروردین سال گذشته به ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان افزایش یافته که بر این اساس:

۱- حقوق سربازان وظیفه مجرد که در مناطق عادی خدمت می‌کنند با رشد ۱۴۰ درصدی و حداکثر به مبلغ ۳ میلیون و۷۸۰ هزار تومان تعیین شد.

۲- حداقل حقوق سربازان وظیفه متأهل با افزودن هزینه عائله‌مندی با رشد ۱۴۵ درصدی به مبلغ ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان افزایش یافت که هزینه مربوط به فرزند یا ایاب و ذهاب به این مبلغ افزوده خواهد شد.

۳- سربازان وظیفه‌ای که در مناطق عملیاتی خدمت می‌کنند (اعم از مجرد و متأهل) علاوه بر حقوق ذکر شده به تناسب مدرک تحصیلی و تأهل از مبلغ حدود یک میلیون تا ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از فوق‌العاده عملیاتی بهره مند خواهند شد.

سازمان وظیفه عمومی فراجا اعلام کرد: امیدواریم با افزایش حقوق و مزایا در سال جاری دیگر هیچ هزینه‌ای بابت انجام خدمت سربازی به خانواده محترم کارکنان وظیفه تحمیل نشود و ان‌شاءالله با ادامه این روند، در راستای تأمین معیشت سربازان گام‌های بیشتری برداشته شود تا ضمن تأمین حداکثری معیشت سربازان و اجرای قوانین و مقررات مغفول مانده در سال‌های گذشته که مربوط به رفاه سربازان است، شاهد رضایتمندی هرچه بیشتر سربازان و خانواده‌های محترم آنان باشیم.