• یکشنبه 08 خرداد 1401 - 20:28
  • 245
  • 0 دیدگاه
  • اخبار ,

واکنش اتحادیه اروپا به توقیف نفتکش‌ های یونانی توسط ایران

واضح نیوز سیاسی / سخنگوی اتحادیه اروپا در پی توقیف دو کشتی یونانی در خلیج فارس توسط ایران ، این اقدام را \"غیرقابل قبول\" تلقی کرده و گفت این نهاد اروپایی در تماس با مقامات ایرانی در این باره ابراز نگرا
واکنش اتحادیه اروپا به توقیف نفتکش‌ های یونانی توسط ایران

واضح نیوز سیاسی / سخنگوی اتحادیه اروپا در پی توقیف دو کشتی یونانی در خلیج فارس توسط ایران ، این اقدام را "غیرقابل قبول" تلقی کرده و گفت این نهاد اروپایی در تماس با مقامات ایرانی در این باره ابراز نگرانی‌ کرده و خواستار "شفاف‌سازی" راجع به این موضوع است.

به نقل ایسنا : پیتر استانو، سخنگوی این سرویس اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای درباره توقیف دو کشتی یونانی توسط ایران گفت: ما با نگرانی زیادی توقیف غیرقابل قبول دو کشتی یونانی توسط ایران در خلیج فارس را دنبال می‌کنیم.

در این بیانیه آمده است: ما بلافاصله مسئله این توقیف را با مقامات ایران مطرح کرده و نگرانی شدیدمان را درباره این اقدامات مطرح کردیم و خواستار شفاف‌سازی، تصمیم‌گیری و تنش‌زدایی سریع هستیم.

سخنگوی اتحادیه اروپا در ادامه مطرح کرد: آزادی دریانوردی و برقرار بودن جریان آزاد تجارت از اصول اصلی هستند که اتحادیه اروپا از آن‌ها حمایت می‌کند.

او همچنین درباره کشتی توقیف شده‌ای که حامل نفت ایران بوده است، گفت: ما درباره وضعیت کشتی «پاگاسوس» که تحت توقیف یونان است، با مقامات یونان در تماس نزدیک هستیم.

واکنش اتحادیه اروپا در پی این مطرح می‌شود که روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز جمعه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد، ۲ فروند نفتکش یونانی را به دلیل تخلفات انجام گرفته در آبهای نیلگون خلیج همیشه فارس توقیف کرده است.