تبلیغات بنری
کرونا در سراسر کره خاکی ترس و ناامنی ایجاد کرده است. مردم به‌درستی از یک دشمن خطرناک و ناپیدا بیمناک هستند و این وضعیت زمینه‌ساز تجارت کلان با داروها و مواد تقلبی و اکثرا بی‌خاصیت شده است. شبکه یک تلویزیون آلمان به طور معمول در برنامه "گزارش ماینز" (Report Mainz) به موضوعات مهم ملی می‌پردازد اما در گزارشی که قرار است شامگاه سه‌شنبه، ۲۶ فروردین (۱۴ آوریل) پخش شود موضوعی را زیر ذره‌بین گذاشته است که برای شهروندان تمامی کشورهایی که با بحران کرونا (سارس‌کوو-۲) درگیرند…
وحشت از کرونا؛ زمینه‌ساز تجارت کلان کلاه‌برداران

کرونا در سراسر کره خاکی ترس و ناامنی ایجاد کرده است. مردم به‌درستی از یک دشمن خطرناک و ناپیدا بیمناک هستند و این وضعیت زمینه‌ساز تجارت کلان با داروها و مواد تقلبی و اکثرا بی‌خاصیت شده است.

شبکه یک تلویزیون آلمان به طور معمول در برنامه "گزارش ماینز" (Report Mainz) به موضوعات مهم ملی می‌پردازد اما در گزارشی که قرار است شامگاه سه‌شنبه، ۲۶ فروردین (۱۴ آوریل) پخش شود موضوعی را زیر ذره‌بین گذاشته است که برای شهروندان تمامی کشورهایی که با بحران کرونا (سارس‌کوو-۲) درگیرند اهمیت دارد: فروش غیرقانونی مواد خوراکی و دارویی برای مبارزه با کرونا.

 

کلاهبرداران در اینترنت با وعده‌های پوشالی برای مبارزه با ویروس کرونا یا معالجه کووید-۱۹ (بیماری ناشی از کرونا)، از داروهای تقلبی گرفته تا مکمل‌های غذایی و ماسک‌های غیراستاندارد و دستگاه‌های گوناگون عرضه می‌کنند. 

 

در حالی که کارشناسان همواره تاکید می‌کنند که هنوز هیچ واکسن یا دارویی برای جلوگیری یا معالجه این بیماری پیدا نشده، فروشندگان "تضمین می‌کنند" که از پژوهشگران پیشی گرفته‌اند و راه علاج بیماری یاجلوگیری از آن را یافته‌اند.