• دوشنبه 01 آبان 1402 - 7:01
  • 110
  • 0 دیدگاه

وزیر راه و شهرسازی امروز عازم ارمنستان شد 

امروز صبح دوشنبه یکم آبان وزیر راه و شهرسازی عازم ارمنستان شد / علت سفر مهرداد بذرپاش به ارمنستان چیست؟  به گزارش واضح نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش به دعوت گنِل سانوسیان،
وزیر راه و شهرسازی امروز عازم ارمنستان شد 

امروز صبح دوشنبه یکم آبان وزیر راه و شهرسازی عازم ارمنستان شد / علت سفر مهرداد بذرپاش به ارمنستان چیست؟ 

به گزارش واضح نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش به دعوت گنِل سانوسیان، وزیر مدیریت منطقه‌ای و زیرساخت‌های جمهوری ارمنستان امروز دوشنبه در سفری یکروزه تهران را به مقصد فرودگاه بین‌المللی زوارتنوتس در ایروان ترک کرد.

وزیر راه و شهرسازی در این سفر یکروزه در مراسم امضای قرارداد ساخت جاده آگاراک- کاجاران به عنوان بخشی از کریدور شمال-جنوب و کریدور خلیج فارس به دریای سیاه و مذاکره در خصوص گسترش همکاری های حمل‌ونقلی شرکت خواهد کرد.

مهرداد بذرپاش به همراه مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امورخارجه به منظور توسعه مناسبات دوجانبه اقتصادی و حمل‌ونقل و دیدار با مقامات عالیرتبه این کشور در ایروان پایتخت ارمنستان حضور خواهند یافت.

در این سفر موضوعات همکاری‌های بین دو کشور درباره صدور مجوز برای شرکت‌های هواپیمایی ایرانی، حذف عوارض جاده‌ای، ارتقای همکاری‌ها در چارچوب کریدور شمال-جنوب و کریدور خلیج‌فارس- دریای سیاه؛ گسترش حمل‌ونقل ریلی و استفاده از ظرفیت‌های لجستیکی و بندری ایران؛ مورد مذاکره و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.