• پنجشنبه 27 مهر 1402 - 9:15
  • 181
  • 0 دیدگاه

وضعیت آب و هوای خراسان شمالی امروز و فردا جمعه 28 مهر ماه | هواشناسی 1402/7/27

وضعیت آب و هوای خراسان شمالی امروز و فردا جمعه 28 مهر 1402 باران از از فردا جمعه در خراسان شمالی/ احتمال جاری شدن سیلاب و روان آب در استان کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی با اشاره به
وضعیت آب و هوای خراسان شمالی امروز و فردا جمعه 28 مهر ماه | هواشناسی 1402/7/27

وضعیت آب و هوای خراسان شمالی امروز و فردا جمعه 28 مهر 1402 باران از از فردا جمعه در خراسان شمالی/ احتمال جاری شدن سیلاب و روان آب در استان

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی با اشاره به اینکه برای روز جمعه 28 مهر هشدار نارنجی هواشناسی در استان صادر شده است، گفت: از امشب سامانه بارشی در استان فعال خواهد شد.

 این سامانه بارشی بیشتر مناطق استان به ویژه مناطق شمال، شرق و جنوب شرق استان یعنی شهرستان های مانه، سملقان، راز و جرگلان، فاروج، اسفراین، شیروان و بجنورد را در بر می گیرد.

وی افزود: این سامانه بارشی همراه با بارش های رگباری در برخی از نقاط استان، رعد و برق و کاهش دمای هوا است.

شیرازی ادامه داد: پیش بینی می شود دمای هوا طی فردا به چهار درجه سانتی گراد برسد.

وی بیان کرد: با توجه به رگباری بودن بارندگی ها آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان‌ آب و سیلابی شدن مسیل‌ها محتمل است.

شیرازی گفت: بر این اساس توصیه می شود گردشگران و افراد از توقف در حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کرده و دامداران از چرای دام و استقرار کندوها در ارتفاعات و حاشیه مسیل ها اجتناب کنند.

گفتنی است طی چند روز گذشته نیز برای خراسان شمالی هشدار زرد نارنجی صادر شده بود که شاهد جاری شدن سیلاب و روان آب در برخی از نقاط بجنورد بودیم.