• دوشنبه 02 خرداد 1401 - 19:21
  • 255
  • 0 دیدگاه

وضعیت آب و هوا و گرد و غبار فردا سه شنبه 3 خرداد 1401

واضح نیوز اجتماعی: وضعیت آب و هوا و گرد و غبار فردا سه شنبه 3 خرداد 1401 و پیش بینی وضع هوا و گرد و غبار و آلودگی هوا فردا سه شنبه با افزایش غلظت گرد و خاک در نیمه غربی کشور/ دید افقی در آبادان به ۱۰۰
وضعیت آب و هوا و گرد و غبار فردا سه شنبه 3 خرداد 1401

واضح نیوز اجتماعی: وضعیت آب و هوا و گرد و غبار فردا سه شنبه 3 خرداد 1401 و پیش بینی وضع هوا و گرد و غبار و آلودگی هوا فردا سه شنبه با افزایش غلظت گرد و خاک در نیمه غربی کشور/ دید افقی در آبادان به ۱۰۰ متر خواهد رسید.

افزایش غلظت گرد و خاک در نیمه غربی کشور طی ساعات آینده گفت: دید افقی در برخی شهرها مانند آبادان به ۱۰۰ متر رسیده است. پایتخت نیز از ساعات آینده درگیر گرد و خاک خواهد بود.

وضعیت مناطق مناطق غرب کشور

از امروز شاهد ورود توده گرد و غبار از مرزهای غربی به کشور بوده‌ایم و در آبادان و سرپل ذهاب دید افقی از صد متر نیز کمتر شده است. در مناطق دیگر نیز گرد و خاک با غلظت کمتر مشاهده می‌شود.

گرد و غبار تقریبا نیمه غربی کشور را دربر گرفته است و استان‌های کرمانشاه، همدان، مرکزی و حتی استان‌های قزوین و نیمه جنوبی آذربایجان غربی درگیر این پدیده هستند. انتظار داریم به‌تدریج تا کل نیمه غربی کشور میزبان توده گرد و خاک شوند.  

وضعیت استان تهران 

از اواخر وقت امروز شاهد گرد و خاک شدید در استان تهران خواهیم بود.  در همدان و مرکزی دید افقی به ۴۰۰۰ متر رسیده است و انتظار می‌رود این اتفاق در تهران نیز مشاهده شود. گرد و خاک در استان تهران تا ساعات آینده به‌تدریج بیشتر خواهد شد.   

آلودگی هوا به دو شکل سنجیده می شود. روش اول به وسیله شاخص AQI است که محیط زیست آن را می‌سنجد.  در سازمان هواشناسی نیز استاندارد جهانی سنجش کیفیت هوا دید افقی است.