• دوشنبه 23 خرداد 1401 - 9:39
  • 145
  • 0 دیدگاه

وضعیت آلودگی هوا و گرد و غبار امروز 23 خرداد 1401 ( دوشنبه 1401/3/23)

 وضعیت آلودگی هوا و گرد و غبار در ۲۳ خرداد / کاهش کیفیت هوا در بخش‌هایی از غرب کشور واضح نیوز اجتماعی: شاخص کیفیت هوا طی 24 ساعت گذشته بر روی عدد 101 قرار داشت و هوای تهران برای گروه‌ه
وضعیت آلودگی هوا و گرد و غبار امروز 23 خرداد 1401 ( دوشنبه 1401/3/23)

 وضعیت آلودگی هوا و گرد و غبار در ۲۳ خرداد / کاهش کیفیت هوا در بخش‌هایی از غرب کشور

واضح نیوز اجتماعی: شاخص کیفیت هوا طی 24 ساعت گذشته بر روی عدد 101 قرار داشت و هوای تهران برای گروه‌های حساس جامعه آلوده بود. 

همچنین طی 24 ساعت گذشته شاخص کیفیت هوا بر روی عدد 77 قرار داشت و کیفیت هوای تهران قابل قبول بود.

تهران از ابتدای سال جاری فقط دو روز هوای پاک داشته است.

کاهش کیفیت هوا در بخش‌هایی از غرب کشور 

امروز در بخش‌هایی از شمال غرب، غرب و جنوب غرب وزش باد شدید، گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز دوشنبه به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در بخش‌هایی از آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز، خراسان شمالی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، کرمان و شرق هرمزگان رگبار باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت در برخی مناطق خیزش گرد و خاک و در نقاط مستعد تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

این شرایط سه شنبه در بخش‌هایی از شمال شرق، شرق، جنوب شرق، ارتفاعات البرز شرقی، چهارشنبه و پنجشنبه در بخش‌هایی از شمال غرب و شمال شرق انتظار می‌رود.

جمعه در اغلب نقاط کشور جوی نسبتا پایدار حاکم خواهد بود.

این شرایط سه‌شنبه در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، مرکز و شمال شرق و چهارشنبه علاوه بر نواحی ذکر شده در بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق و جنوب شرق انتظار می‌رود.

همچنین پنجشنبه و جمعه در نوار شرقی کشور، جنوب و جنوب غرب افزایش سرعت باد، گرد و خاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

دوشنبه و سه‌شنبه شرق خلیج فارس و تنگه هرمز و چهارشنبه غرب خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود. پنجشنبه علاوه بر غرب، نواحی مرکزی خلیج فارس و جمعه خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود. علاوه بر این طی پنج روز آینده نیمه شرقی دریای عمان نیز مواج پیش‌بینی می‌شود.

چطور خوب بخوابیم؟ + چگونگی خوب خوابیدن را یاد بگیرید

واژگونی مرگبار خودروی تیبا در بزرگراه شهید هاشمی

بیوگرافی و علت شهادت علی کمانی پاسدار هوافضا در خمین + عکس