وضعیت آلودگی و گرد و غبار هوای هوای تهران تا سه‌ شنبه ۱۶ آبان ۱۴٠۲

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران افزایش آلاینده های جوی به ویژه ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون تا سه‌شنبه ۱۶ آبان‌ماه  پیش‌بینی می‌شود. واضح نیوز: اداره کل هواشناس
وضعیت آلودگی و گرد و غبار هوای هوای تهران تا سه‌ شنبه ۱۶ آبان ۱۴٠۲

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران افزایش آلاینده های جوی به ویژه ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون تا سه‌شنبه ۱۶ آبان‌ماه  پیش‌بینی می‌شود.

واضح نیوز: اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ آورده است: در پی پایداری نسبی هوا و یا عدم وزش باد قابل ملاحظه از شنبه تا سه‌شنبه (۱۳ تا ۱۶ آبان‌ماه) افزایش آلاینده‌های جوی به ویژه ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در نیمه جنوبی تهران، به‌ویژه پیشوا، قدس، ری، شهریار، قرچک، ملارد، ورامین، پاکدشت، اسلامشهر پیش‌بینی می‌شود.

با توجه به عدم وزش باد قابل ملاحظه و یا پایداری نسبی هوا در این روزها به‌ویژه طی ساعات عصر و شب تا اوایل صبح، افزایش آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای گروه‌های حساس و در صورت عدم مهار منابع انتشار و آلاینده‌های جوی در بعضی ساعت‌ها در حد ناسالم برای تمام گروه‌ها به‌ویژه در نیمه جنوبی شهر تهران دور از انتظار نیست.

اداره کل هواشناسی استان تهران کاهش ترددهای غیر ضروری به ویژه برای کودکان و سالمندان و افراد دارای بیماری‌های قلبی و تنفسی، پرهیز از فعالیت های ورزشی و پرتحرک بطور طولانی مدت در فضای باز، استفاده از ناوگان عمومی حمل و نقل، مدیریت منابع آلاینده ثابت و متحرک را توصیه می‌کند.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

ایسنا