• سه شنبه 11 مهر 1402 - 9:59
  • 177
  • 0 دیدگاه

هواشناسی امروز سه شنبه ۱۱ مهر / رگبار باران در برخی نقاط کشور

وضعیت هوا امروز سه شنبه از وقوع رگبار باران در برخی استان‌ها و کاهش دما در شمال کشور خبر میدهد واضح نیوز  - وضعیت جوی کشور امروز ۱۱ مهر در برخی مناطق اردبیل، گیلان، آذربایجان شرقی، آذربای
هواشناسی امروز سه شنبه ۱۱ مهر / رگبار باران در برخی نقاط کشور

وضعیت هوا امروز سه شنبه از وقوع رگبار باران در برخی استان‌ها و کاهش دما در شمال کشور خبر میدهد

واضح نیوز  - وضعیت جوی کشور امروز ۱۱ مهر در برخی مناطق اردبیل، گیلان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و غرب مازندران رگبار باران، رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت و در برخی مناطق کردستان، کرمانشاه، همدان، زنجان و قزوین بارش پراکنده رخ می‌دهد.

‌وی با بیان اینکه چهارشنبه (۱۲ مهر) بارش در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، همدان، مرکزی و غرب گلستان پیش بینی می‌شود، ادامه داد: طی این روز بارش تگرگ در برخی مناطق شمال غرب دور از انتظار نیست همچنین در زنجان، قزوین، البرز، تهران و ارتفاعات سمنان بارش انتظار می‌رود. شدت بارش در این روز در گیلان و استان‌های واقع در شمال غرب کشور است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: پنجشنبه (۱۳ مهر) بارش در شمال غرب، سواحل دریای خزر، شمال شرق و ارتفاعات البرز مرکزی ادامه دارد و جمعه (۱۴ مهر) در استان‌های ساحلی دریای خزر بارش باران و در ارتفاعات البرز مرکزی و برخی مناطق شمال غرب و شمال شرق و شنبه در نوار شمالی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده میش بینی می‌شود.

به گفته ضیاییان، چهارشنبه و پنجشنبه با نفوذ جریانات شمالی در نوار شمالی کشور کاهش دما رخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه امروز در غرب، بخش‌هایی از مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز و طی سه روز پایانی هفته در غرب، بخش‌هایی از مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز و شرق کشور وزش باد شدید و گاهی خیزش گرد و خاک پیش بینی می‌شود، خاطر نشان کرد: طی پنج روز آینده خلیج فارس مواج، چهارشنبه و پنجشنبه دریای خزر مواج و متلاطم خواهد بود.

ضیاییان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۲ مهر) قسمتی ابری، همراه با وزش باد و از بعد از ظهر وزش باد شدید و احتمال گرد و خاک و بارش پراکنده باران با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد و روز پنجشنبه (۱۳مهر) کمی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد و در برخی ساعات وزش باد شدید و گرد و خاک با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. 

ویدیو گل پرسپولیس به الدحیل با گزارش عربی را ببینید