• یکشنبه 18 اردیبهشت 1401 - 22:15
  • 183
  • 0 دیدگاه
  • اخبار ,

پوتین به ناتو و امریکا هشدار جدی داد

رئیس سازمان هوا و فضای روسیه در پی اقدامات تحریک آمیز غرب و ناتو هشدا داد: ظرف نیم ساعت کشورهای ناتو را ویران می کنیم. واضح نیوز - رئیس سازمان هوا و فضای روسیه هشدار داده است در صورتیکه جنگ هسته&zw
پوتین به ناتو و امریکا هشدار جدی داد

رئیس سازمان هوا و فضای روسیه در پی اقدامات تحریک آمیز غرب و ناتو هشدا داد: ظرف نیم ساعت کشورهای ناتو را ویران می کنیم.

واضح نیوز - رئیس سازمان هوا و فضای روسیه هشدار داده است در صورتیکه جنگ هسته‌ای به راه بیافتد، مسکو ظرف نیم ساعت قادر است کشورهای ناتو را ویران کند.

هشدار بی سابقه روسیه؛ ظرف نیم ساعت کشورهای ناتو را ویران کنیم

رئیس سازمان هوا و فضای روسیه در پی اقدامات تحریک آمیز غرب و ناتو هشدار داد که مسکو قادر است در صورت به راه افتادن جنگ اتمی، ظرف نیم ساعت، کشورهای ناتو را تخریب کند.

اظهارات رئیس سازمان هوا و فضای روسیه در حالی مطرح شده است که روز گذشته «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو به طور غیرمستقیم مسکو را از استفاده احتمالی از سلاح‌های اتمی برحذر داشت.

وی با تأکید بر اینکه جنگ اتمی هیچ برنده‌ای نخواهد داشت، گفت: «پیام ما بسیار روشن است و آن این است که استفاده از سلاح اتمی هیچ‌ برنده‌ای ندارد و تمامی طرف‌ها بازنده خواهند بود».

از طرف دیگر، در پی تشدید عرضه سلاح‌های سنگین غرب به ویژه آمریکا و انگلیس به اوکراین علی رغم هشدارهای پی در پی روسیه، «سرگئی لاوروف» چندی پیش تهدید کرد و با انتقاد از افزایش کمک‌های تسلیحاتی کشورهای عضو ناتو به اوکراین خطر وقوع جنگ جهانی سوم را جدی دانست.

با اینحال، «الکسی زایتسف» معاون سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفته است که این کشور قصد ندارد از سلاح اتمی علیه اوکراین استفاده کند و توضیح داده است «ما بارها القائاتی که درباره استفاده احتمالی سلاح‌های اتمی توسط روسیه در عملیات نظامی ویژه را رد کرده‌ایم. روسیه قویاً به این اصل پایبند است که جنگ اتمی پیروزی ندارد و نباید چنین جنگی در بگیرد».

روسیه از روز پنجم اسفند (۲۴ فوریه) دستور حمله نظامی به اوکراین را صادر کرد. این تحول چند روز بعد از آن رخ داد که مسکو رسماً استقلال جمهوری‌های «دونتسک» و «لوهانسک» در شرق اوکراین را به رسمیت شناخت. «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه هدف از عملیات نظامی کشورش را «غیرنظامی کردن اوکراین» و «نازی‌زدایی» از این کشور اعلام کرد.

از زمان آغاز درگیری‌ها در اوکراین، آمریکا و متحدانش تحریم‌های سنگینی را علیه روسیه اعمال کرده و از سوی دیگر کمک‌های مالی و تسلیحاتی متعددی به اوکراینی‌ها داشته‌اند. سخنگوی کرملین اخیراً هشدار داد عرضه تسلیحات سنگین و تجهیزات نظامی به اوکراین، امنیت اروپا را تهدید می‌کند و منجر به بی‌ثباتی می‌شود./ تیتر برتر